دومین «استارت‌آپ ویکند» خراسان شمالی برگزار می‌شود
مدیر اشتغال تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی:

دومین «استارت‌آپ ویکند» خراسان شمالی برگزار می‌شود

مدیر اشتغال و توسعه کارآفرینی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی گفت: دومین رویداد استارت‌آپ ویکند خراسان شمالی از فردا در استان آغاز به کار می‌کند.

مجتبی نجفی این رویداد علمی – آموزشی را سه روز اعلام کرد و اظهار داشت: این رویداد از عصر چهارشنبه ۲۹ اردیبهشت‌ماه در فرهنگسرای شهروند بجنورد لغایت جمعه ۳۱ همین ماه برگزار می‌شود.

وی بابیان اینکه ثبت‌نام‌ها تکمیل‌شده است اظهار داشت: در این رویداد ۱۵ تیم ۵‌نفره شرکت دارند که نسبت به استارت‌آپ ویکند سال گذشته ۵ تیم به تعداد آن‌ها افزوده‌شده است.

نجفی خروجی استارت‌آپ‌های استان را مناسب ارزیابی کرد و گفت: طی نخستین دوره برگزاری این رویداد در استان ۵ تیم به پارک علم و فناوری راه یافتند که اکنون ۴ تیم به کسب‌وکار رسیده‌اند.

وی بابیان اینکه در پایان استارت‌آپ ویکند پیش رو ۶ تیم و ایده برتر به پارک علم و فناوری معرفی می‌شوند افزود: در پارک علم و فناوری فضای کار به این تیم‌ها داده می‌شود و در ادامه در مرحله پیشرو پنج میلیون و در مرحله رشد نیز 50 میلیون تومان تسهیلات به این تیم‌ها داده می‌شود تا بتوانند کسب‌وکار خود را راه‌اندازی کنند. همچنین درصورتی‌که این افراد دانش‌آموز یا دانشجو باشند و طرح آن‌ها کاربردی و دارای قابلیت ساخت نمونه اولیه باشد نیز یک تا سه میلیون تومان تسهیلات بلاعوض به آن‌ها تعلق می‌گیرد.

استارت‌آپ ویکند یک رویداد جهانی است که طی سه روز آخر هفته برگزار می‌شود و در آن گروه‌های مختلف زیر نظر اساتید برجسته طی چندین ساعت کارگاه عملی به انجام کارآفرینی و ارائه ایده‌هایی که به اجرای کسب‌وکار در حوزه‌های مختلف منجر می‌شود می‌پردازند.