فعالیت پنجاه‌وچهار شرکت فناور در پارک علم و فناوری استان البرز

فعالیت پنجاه‌وچهار شرکت فناور در پارک علم و فناوری استان البرز

رئیس پارک علم و فناوری البرز گفت: استفاده از ظرفیت‌های شرکت‌های فناور به تحقق شعار اقتصاد مقاومتی کمک می‌کند.

عطاءالله ربانی گفت: پارک علم و فناوری استان از سال ۸۷ کار خود را آغاز کرده است تا سال ۹۲ بنا به تصمیمات مسئولان این پارک فعالیت چندانی نداشت و تنها ۷ شرکت فناور در آن فعالیت می‌کردند اما از سال ۹۲ تاکنون روند ایجاد این شرکت‌ها در این پارک به میزان قابل‌توجهی افزایش‌یافته به‌طوری‌که در حال حاضر ۵۴ شرکت فناور در آن فعالیت دارند.

وی افزود: بسیاری از شرکت‌های مستقر در این پارک نه سرمایه چندانی دارند و نه فضای بزرگی اما از دل آن‌ها ایده‌های ناب و خلاقانه زیادی بیرون می‌آید.

رئیس پارک علم و فناوری استان توضیح داد: برخی از این شرکت‌ها دارای مشکلاتی ازجمله مسائل زیست‌محیطی هستند که در تلاش هستیم در اسرع وقت این مشکلات برطرف شوند تا زمینه فعالیت بی‌دغدغه این شرکت‌ها فراهم شود.

ربانی ابراز کرد: ازآنجایی‌که این شرکت‌ها با سرمایه اندک می‌توانند طرح‌هایی ارائه دهند که اجرای آن‌ها درآمدزایی مناسبی دارد می‌توان گفت توسعه کمی و کیفی فعالیت شرکت‌های فناور از راه‌های تحقق اقتصاد مقاومتی است.

این مسئول در پایان گفت: استفاده از طرح‌های ارائه‌شده توسط این شرکت‌ها منجر به توسعه جایگاه علمی و اقتصادی استان خواهد شد.