اساسنامه پارک‌های علم و فناوری خصوصی نهایی شد
پیری خبر داد

اساسنامه پارک‌های علم و فناوری خصوصی نهایی شد

مدیرکل دفتر سیاست‌گذاری فناوری وزارت علوم گفت: اساسنامه پارک‌های علم و فناوری خصوصی نهایی شده و به امضای وزیر علوم رسید، بنابراین افراد واجد شرایط برای راه‌اندازی این پارک‌ها می‌توانند از طریق وزارت علوم اقدام کنند.

خسرو پیری مدیرکل دفتر سیاست‌گذاری فناوری وزارت علوم در نشست بعدازظهر امروز مسئولان صندوق نوآوری و شکوفایی با روسای پارک‌های علم و فناوری کشور، گفت: اساسنامه پارک‌های علم و فناوری خصوصی نهایی شده و به امضای وزیر علوم رسیده است؛ بنابراین افرادی که شرایط لازم برای راه‌اندازی این پارک‌ها را داشته باشند، می‌توانند از طریق وزارت علوم اقدام کنند.

وی در رابطه با شرایط راه‌اندازی پارک‌های علم و فناوری خصوصی گفت: افراد برای راه‌اندازی این پارک‌ها باید توانایی تأمین زمین بین ۵ تا ۱۰ هکتار را داشته باشند، یعنی باید بتوانند شهرک‌های فناوری با محصولات خاص راه‌اندازی کنند تا حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان خصوصی را بر عهده بگیرند.

پیری ادامه داد: تصویب درخواست پارک‌ها نیز ۳ مرحله دارد، به‌طوری‌که این پارک‌ها باید در مرحله اول در کمیته تخصصی و سپس در مرحله دوم در کمیسیون پژوهش و فناوری و در مرحله سوم در شورای گسترش ارزیابی شوند که در حال حاضر چند پیشنهاد نیز به ما ارائه‌شده است.

مدیرکل دفتر سیاست‌گذاری فناوری وزارت علوم بابیان اینکه پارک‌های علم و فناوری و شرکت‌های دانش‌بنیان محور اقتصاد مقاومتی هستند، اظهار داشت: باید بتوانیم از میان شرکت‌های دانش‌بنیان، چند شرکت را به برند تبدیل کنیم که امیدواریم این کار تا پایان امسال صورت گیرد.