با حضور معاون رئیس‌جمهوری

مرکز نوآوری دانشگاه صنعتی اصفهان گشایش یافت

مرکز نوآوری دانشگاه صنعتی اصفهان روز شنبه با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری گشایش یافت.
مرکز نوآوری دانشگاه صنعتی اصفهان باهدف تبدیل دانش به ارزش، ایجاد بستر مناسب برای تبدیل نمونه‌های آزمایشگاهی به نیمه‌صنعتی و توسعه نگرش کاربردی به نتایج پژوهش‌های علمی به بهره‌برداری رسید.
ازجمله برنامه‌های مرکز نوآوری دانشگاه صنعتی می‌توان به ارائه تسهیلات به واحدهای فناور بدون ضمانت، تخفیف فضاهای مناسب برای توسعه فناوری‌های باقابلیت تجاری‌سازی و خدمات مشاوره‌ای در حوزه تهیه طرح کسب‌وکار اشاره کرد.
رئیس دانشگاه صنعتی اصفهان در آیین گشایش این مرکز گفت: از ۲ سال گذشته تدوین نظام پژوهش اقتصادی دانشگاه با نگاه نوآوری و فناوری شکل گرفت.

سید محمود مدرس هاشمی افزود: امروز دانشگاه علاوه بر رسالت خویش در حوزه تولید دانش و تربیت نیروی انسانی، بحث نوآوری، فناوری و تجاری‌سازی را نیز بر عهده دارد.
وی بابیان اینکه اقتصاد مقاومتی از سوی رهبر معظم انقلاب به‌عنوان یکی از اولویت‌های کشور مطرح‌شده است، گفت: اقتصاد دانش‌بنیان به‌عنوان پایه اقتصاد مقاومتی مطرح است و نقش و وظیفه دانشگاه در این مسیر بسیار پررنگ می‌شود.
مدرس هاشمی یادآوری کرد: از یک سال و نیم پیش مدیریت نوآوری و تجاری‌سازی فناوری در حوزه معاونت پژوهشی در این دانشگاه تشکیل شد که سه اداره نوآوری، کارآفرینی و انتقال فناوری به‌عنوان زیرمجموعه‌های این مدیریت شکل گرفت.
وی تصریح کرد: برای مرکز رشد دانشگاه که مکانی برای شکل‌گیری شرکت‌های دانش‌بنیان است با شهرک علمی و تحقیقاتی توافقنامه‌ای منعقد شد که این مرکز در شهرک مستقر شود.
رئیس دانشگاه صنعتی اصفهان از مسئولان استان و کشور درخواست کرد که از ظرفیت‌های این دانشگاه در حوزه فناوری حمایت جدی شود.
سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری، صبح شنبه به‌منظور بازدید از مراکز فناوری، دانشگاهی و تحقیقاتی و گفت‌وگو با فعالان شرکت‌های دانش‌بنیان استان اصفهان وارد این استان شد. 
دانشگاه صنعتی اصفهان فعالیت خود را از سال ۱۳۵۶ آغاز کرد و اکنون با حدود ۱۲۰۰۰ دانشجو و ۵۰۰ عضو هیئت‌علمی یکی از دانشگاه‌های برتر کشور است. 
این دانشگاه در سال‌های اخیر افتخاراتی همچون قرارگیری در فهرست ۴۰۰ دانشگاه برتر جهان و رتبه ۸۵ فهرست ۱۰۰ دانشگاه ممتاز قاره آسیا را کسب کرد. 
همچنین دانشگاه صنعتی اصفهان در رتبه‌بندی مؤسسه معتبر بین‌المللی تایمز در سال ۲۰۱۵ نیز با کسب رتبه ۶۳ با قرارگیری مجدد در فهرست ۱۰۰ دانشگاه برتر با کمتر از ۵۰ سال قدمت جهان، ۲۹ رتبه ارتقا یافت.