رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بروجرد:

طرح و ایده‌های برتر نخبگان دانشگاهی بروجرد تجاری‌سازی می‌شوند

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بروجرد گفت: طرح و ایده‌های نخبگان دانشگاهی این شهرستان در کارگروهی که به این منظور تشکیل شده است، انتخاب می‌شوند.

کامران فرشید امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بروجرد، اظهار کرد: با همکاری مسئولان پارک علم و فناوری مرکز رشد، بسیج مهندسان، اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی و کانون نخبگان استان لرستان کارگروهی با هدف شناسایی طرح نخبگان دانشگاهی در این شهرستان تشکیل شده است.

وی عنوان کرد: نخبگان دانشگاهی این شهرستان می‌توانند، طرح‌ها و ایده‌های خود را در یک روز خاص در این کارگروه ارائه دهند.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بروجرد افزود: طرح‌های نخبگان دانشگاهی شهرستان بروجرد پس از انتخاب در کارگروه مشخص شده در کمیته‌های داوری پردازش و تقویت می‌شوند.

فرشید با اشاره به اینکه طرح و ایده‌های نخبگان شهرستان بروجرد ۶ ماه در کمیته‌های داوری مورد آزمون قرار می‌گیرند، یادآور شد: این طرح‌ها پس از انتخاب نهایی به مرحله تجاری‌سازی می‌رسند.

وی تأکید کرد: تشریح ایده‌های انتخاب‌شده نخبگان دانشگاهی برای سرمایه‌گذاران بخش خصوصی و تجاری‌سازی آن‌ها ایجاد فرصت‌های شغلی در این شهرستان را به دنبال دارد.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بروجرد تصریح کرد: بسیج سازندگی ناحیه مقاومت بسیج بروجرد درزمینهٔ ایجاد اشتغال پای کار آمده و گام‌های مثبتی را در این زمینه برداشته است.

فرشید عنوان کرد: دانشگاه‌ها و بانک‌های عامل نیز باید نقش خود را در ایجاد اشتغال د ر شهرستان بروجرد به‌خوبی انجام دهند.

وی خواستار توجه سرمایه‌گذاران بخش خصوصی به ایده و طرح‌های نخبگان دانشگاهی این شهرستان شد.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بروجرد با اشاره به بالا بودن تعداد نخبه‌های کارآفرین در شهرستان بروجرد افزود: حضور علی کردی و احسان حکمتی دو کارآفرینان نخبه این شهرستان در برنامه روز گذشته صبح‌به‌خیر ایران دلیلی بر این ادعا است.

فرشید در بخش دیگری از سخنان خود خواستار تداوم خدمات‌رسانی سازمان تأمین اجتماعی شهرستان بروجرد به کارگران این شهرستان شد و اظهار کرد: ارائه طرح توسعه درمانگاه و بیمارستان تأمین اجتماعی این شهرستان به‌منظور خدمات‌رسانی بهتر به قشر کارگر از سوی این سازمان ضروری است.

وی تأکید کرد: بیمارستان تأمین اجتماعی شهرستان بروجرد از کلینیک‌های خوبی برای ارائه خدمات به کارگران برخوردار است که افزایش این خدمات درمانی به قشر کارگر این شهرستان درگرو توسعه این کلینیک‌ها است.