به دنبال تجاری‌سازی فناوری‌ها و تجهیزات ورزشی داخل کشور هستیم
شریعت زاده:

به دنبال تجاری‌سازی فناوری‌ها و تجهیزات ورزشی داخل کشور هستیم

دبیر همایش اولین ایده‌بازار فناوری و تجهیزات ورزشی هدف از برگزاری این همایش را شناسایی و معرفی دستاوردهای جدید تجهیزات ورزشی در حوزه سخت‌افزاری و نرم‌افزاری، تجاری‌سازی و ارزآوری برای کشور عنوان کرد.

دکتر محمد شریعت زاده در رابطه با برگزاری بازار فناوری و تجهیزات ورزشی که توسط پژوهشگاه تربیت‌بدنی و علوم ورزشی برگزار خواهد شد، اظهار کرد: این همایش یک‌روزه با همکاری پژوهشگاه تربیت‌بدنی و شرکت ایده‌بازار با محوریت مهندسی و فناوری ورزشی، بیومکانیک ورزشی، مهندسی پزشکی، شبیه‌سازها و ابزارهای تمرینی ورزش، ابزارهای توان‌بخشی و آسیب‌شناسی، ابزارهای متنوع با موضوع رشد حرکتی و یادگیری کودکان یا نرم‌افزارهای ورزشی در دو بخش سخت‌افزاری و نرم‌افزاری پنجم خرداد در دانشگاه امیرکبیر برگزار خواهد شد.

وی گفت: تاکنون ۱۶۰ ایده و اختراع به دبیرخانه این همایش ارسال شده که پس از داوری، هشت ایده برتر در قالب سخنرانی و پوستر ارائه و در پایان به نفرات برتر جوایز ویژه‌ای اهدا خواهد شد. همچنین به‌منظور تجاری‌سازی و ارزآوری برای کشور و حمایت از تولیدات داخلی، سرمایه‌گذاران مختلفی به این همایش دعوت خواهند شد تا ضمن معرفی ایده‌های برتر امکان تجاری‌سازی، کارآفرینی و اشتغال‌زایی برای مخترعان جدید نیز فراهم شود.

شریعت زاده یکی از اهداف مهم این همایش را توسعه سطح فناوری و تجهیزات ورزشی و بحث حمایت از ایده‌پردازان، مخترعان و نوآوران کشور در علوم ورزشی بیان کرد و افزود: با توجه به این‌که امسال با شعار اقتصاد مقاومتی و اقدام و عمل نام‌گذاری شده است. در راستای این شعار به دنبال اشتغال‌زایی، کارآفرینی و درنهایت جلوگیری از خروج ارز از کشور و خودکفا کردن تولیدات داخلی هستیم.

دبیر همایش اولین ایده‌بازار فناوری و تجهیزات ورزشی در پایان اضافه کرد: اولین ایده‌بازار فناوری و تجهیزات ورزشی را با هدف گردهم آوردن ایده‌های علمی و عملی حوزه فناوری و تجهیزات ورزشی، هم‌اندیشی و تبادل آخرین دستاوردهای بنیادی، توسعه‌ای، کاربردی و همچنین توسعه ملی و بین‌المللی برگزار می‌کنیم تا علاوه بر ارتقا سطح فناوری‌ها و تجهیزات ورزشی به سمت درآمدزایی و تجاری‌سازی نیز حرکت کنیم.