ایده‌شو کسب‌وکار اجتماعی در اصفهان برگزار شد
هم‌زمان با جشنواره شیخ بهایی؛

ایده‌شو کسب‌وکار اجتماعی در اصفهان برگزار شد

نخستین «ایده شو» در حوزه کسب‌وکار اجتماعی شامگاه جمعه هم‌زمان با دوازدهمین جشنواره ملی فن‌آفرینی شیخ بهایی در اصفهان برگزار شد.
«ایده شو» رویدادی است که باهدف ایجاد فرصت مناسب برای افراد توانمند در ایده‌پردازی برای بیان ایده و انتقال آن به دیگران در محیطی دوستانه توسط شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان برگزار می‌شود.
در این برنامه هر یک از شرکت‌کنندگان به مدت سه دقیقه، ایده خود در زمینه‌های مختلف را به حاضران ارائه می‌کنند.
کارآفرینی اجتماعی، نوعی از کارآفرینی است که یک دغدغه اجتماعی در پس آن وجود دارد و برخلاف کارآفرینی به شیوه معمول، هدف اجتماعی نیز در کنار یا فراتر از هدف اقتصادی، موردتوجه ایده‌پردازان آن است.
کسب‌وکار اجتماعی در قسمت اول یک بنگاه اقتصادی و کاملاً خودگردان است و در قسمت دوم یک هدف اجتماعی را دنبال می‌کند و در قسمت سوم سودی بین سهامدارانش تقسیم نمی‌کند.
مسئول برگزاری رویداد ایده شو گفت: محورهای ایده کسب‌وکار اجتماعی شامل بهبود شرایط اجتماعی شهروندان، حفاظت از محیط‌زیست، ارتقای سطح معیشت افراد خاص، توسعه کیفیت اقتصادی جامعه، مبتنی بر توسعه پایدار اقتصادی است.
لیلا خدابنده افزود: ۴۵ طرح در مرحله نخست این ایده شو ارائه شد که از میان آن‌ها ۱۲ طرح پس از داوری به مرحله نهایی راه یافت.
وی ادامه داد: از میان طرح‌های رسیده به مرحله نهایی نیز ۳ طرح به‌عنوان طرح‌های کسب‌وکار اجتماعی برتر برگزیده شد.
خدابنده، طرح‌های برتر کسب‌وکار اجتماعی را هدبند هوشمند، کتاب کودک و سوغات زائر عنوان کرد.
وی اظهار کرد: ایده شو کسب‌وکار اجتماعی، شانزدهمین رویداد ایده شو است که از دو سال قبل تاکنون توسط شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان برگزارشده است.

تاکنون ۱۶ رویداد ایده شو در زمینه‌های مختلف مانند تجهیزات پزشکی، اجتماعی، هنر، فناوری اطلاعات، سلامت، بازی‌های رایانه‌ای، شیمی و کشاورزی در اصفهان برگزارشده است.
جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی از روز ۲۳ اردیبهشت آغاز شد و امروز ۲۵ اردیبهشت با حضور معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری و معرفی طرح‌های کسب‌وکار، فن آفرینان و سرمایه‌گذاران برتر پایان می‌یابد.
این جشنواره از سوی شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار می‌شود.