مدرسه کسب‌وکار فردوسی فرصتی برای پر کردن خلأهای مهارتی و آموزشی

مدرسه کسب‌وکار فردوسی دانشگاه فردوسی مشهد در سال ۹۵ برای ارائه خدمات به دانش آموزان و دانش جویان آمادگی دارد.
مدیر آکادمی نوآوری و کارآفرینی مرکز رشد دانشگاه فردوسی مشهد در نشستی خبری با اصحاب رسانه از برنامه‌های مدرسه کسب‌وکار فردوسی در راستای جهت‌دهی به دانش آموزان و دانشجویان در انتخاب آینده‌ای موفق از طریق دستیابی به منابع اقتصادی ناشی از کارآفرینی در سال ۹۵ خبر داد.
مهر کیش با بیان اینکه طراحی نظام آموزشی کشور به‌گونه‌ای است که اغلب استعدادها و مهارت‌های دانش آموزان و دانش جویان فرصت بروز و شکوفایی را پیدا نمی‌کنند افزود: متأسفانه فرزندان ما با فقدان مجموعه‌ای از مهارت‌ها و توانایی‌ها روبه‌رو هستند.
وی در خصوص خدمات مدرسه کسب‌وکار تابستانه فردوسی گفت: افراد در مدرسه کسب‌وکار فردوسی با شرکت در سخنرانی‌های انگیزشی کارآفرینان موفق، شرکت در کارگاه‌های آموزشی، بازدید از مراکز دانشگاهی و صنعتی، ملاقات با کارآفرینان برتر و شبیه‌سازی کسب‌وکار و راه‌اندازی بازارچه و تجربه خریدوفروش کسب مهارت و تجربه می‌کنند.
وی با اشاره به اینکه نظام آموزشی موجود با تمرکز بر خواندن و نوشتن خلأهای آموزشی و مهارتی را به وجود آورده است ادامه داد: دانش آموزان و دانشجویان در مدرسه کسب‌وکار فردوسی با کار تیمی و ایده پروری و خلاقیت آشنا می‌شوند و حل مسائل ذهنی و فیزیکی را تمرین می‌کنند.
مشاور مجموعه توسعه‌دهنده کسب‌وکار نیز در این نشست گفت: در حوزه دانشجویی مدرسه کسب‌وکار، دانشجویان با شغل موردنظرشان در آینده ، چگونگی رزومه نویسی ، تدوین برنامه زندگی و چشم‌انداز آینده ، راه رسیدن به چشم‌انداز و قوانین و مقررات مالیاتی آشنا می‌شوند.
مصطفی مکارم ادامه داد:خدمات و برنامه‌های آموزشی مدرسه کسب‌وکار فردوسی برگرفته از تجربیات مراکز رشد و فناوری دانشگاه فردوسی و مراکز فرهنگی سطح شهر و مطالعات علمی دیگر است که باعث آمادگی فرد برای ورود به مهارت شغلی می‌شود.