تمدید قرارداد یونسکو با شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان
اصفهان؛

تمدید قرارداد یونسکو با شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان

قرارداد یونسکو با شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان برای ۵ سال آینده تمدید شد.

رئیس دفتر منطقه‌ای یونسکو در ایران در مراسم افتتاحیه دوازدهمین دوره جشنواره ملی فن‌آفرینی شیخ بهایی اظهار داشت: سال گذشته فعالیت‌های پنج سال دور نخست آیریس توسط یونسکو بررسی و ارزیابی شد و قرارداد یونسکو با شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان برای ۵ سال آینده تمدید شد.
استرکوئیش لاروش گفت: جشنواره شیخ بهایی که از سال ۲۰۰۵ سالانه برگزارشده و یونسکو از همان ابتدا یکی حامیان اصلی این جشنواره بوده است، این جشنواره فقط یک نمونه از چندین فعالیتی است که شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان در ارتقای فرهنگ کارآفرینی در ایران انجام داده است.
وی تصریح کرد: در سال ۲۰۱۰ باوجود نقش بارز و کمک‌های ارزشمند شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان، یونسکو شهرک را حمایت کرد تا دامنه فعالیت‌های خود را به کشورهای عضو «اکو» گسترش دهد.
لاروش با اشاره به پذیرش برنامه توسعه پایدار ۲۰۳۰ ‌توسط ۱۹۳‌عضو سازمان ملل تصریح کرد: دستیابی به اهداف برنامه ۲۰۳۰ نیازمند توجه ملت‌ها به علم و فناوری است در این راستا و برای پیشبرد فرهنگ نوآوری، یونسکو ۳ هدف را دنبال می‌کند.
تسهیل توسعه سیستم‌های نوآوری در کشورها، ترویج سرمایه‌گـذاری در تکنولوژی‌های پیشرفته، جذب و حفظ نخبگان، ایجاد اکوسیستم‌های نوآوری منطقه‌ای و ارتقاء نوآوری در بین مردم برای توسعه پایدار ازجمله موضوعاتی است که یونسکو در ۳ بخش آن را دنبال می‌کند.