fa-IR
دانشجویان با کارآفرینی آشنا شوند
رئیس دانشگاه تهران:

دانشجویان با کارآفرینی آشنا شوند

رئیس دانشگاه تهران گفت: دانشجویان در دوران تحصیل باید با کارآفرینی و دوره‌های کارورزی آشنا شده تا پس از فارغ‌التحصیلی بتوانند اشتغال مناسبی داشته باشند.

محمود نیلی احمدآبادی ظهر امروز در ششمین جشنواره آموزش که در پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران برگزار شد اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین مسائلی که باید به آن توجه ویژه و اساسی داشته باشیم اشتغال دانشجویان بعد از فارغ‌التحصیلی است.

وی افزود: دانشجویان باید با گذراندن دوره‌های آموزشی و عملی در دوران تحصیل شغل موردنظر که با رشته تحصیلی‌شان در ارتباط است،‌ آشنا شوند تا در آینده بتوانند از دوره‌هایی که گذرانده‌اند در مسیر ایجاد اشتغال استفاده کنند.

رئیس دانشگاه تهران خاطرنشان کرد: یکی از مهم‌ترین مشکلات دانشگاه‌ها پرداختن به دروس به‌صورت تئوری است و دانشجویان به‌هیچ‌وجه به‌صورت عملی با رشته خود آشنا نمی‌شوند لذا یکی از مهم‌ترین برنامه‌ها و اولویت‌ها باید برگزاری دوره‌های کارورزی برای دانشجویان باشد.

وی برگزاری این دوره‌های کارورزی را مهم ارزیابی کرد و بیان داشت: توانایی لازم برای ایجاد کسب‌وکار در فارغ‌التحصیلان از مهم‌ترین دلایل برگزاری این دوره‌های کارورزی است.

نیلی احمدآبادی تصریح کرد: برای اینکه بتوانیم به یک برنامه‌ریزی دقیق و درست درزمینهٔ اشتغال جوانان دست پیدا کنیم باید توانایی برای ایجاد کسب‌وکار در فارغ‌التحصیلان را ارتقا داده و اعتماد آن‌ها را بالا ببریم.

در ششمین جشنواره آموزش پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران ۷۳ نفر از اساتید پیشکسوت و برجسته حوزه آموزش، کارکنان آموزش و دانشجویان ایرانی و غیر ایرانی تجلیل شد.