شناسایی فرصت‌های جدید سرمایه‌گذاری سرفصل جدید دوازدهمین جشنواره ملی فن‌آفرینی شیخ‌بهایی

رییس دوازدهمین جشنواره ملی فن ‌آفرینی شیخ بهایی با اشاره به اینکه تجمع بزرگ فعالان حوزه فناوری و نوآوری مأموریت اصلی برگزاری این رویداد است، گفت: شناسایی فرصت‌های جدید سرمایه‌گذاری در عرصه فناوری از سرفصل‌های تازه این جشنواره است.
شناسایی فرصت‌های جدید سرمایه‌گذاری سرفصل جدید دوازدهمین جشنواره ملی فن‌آفرینی شیخ‌بهایی
مهدی کشمیری گفت: محور اصلی جشنواره ملی فن ‌آفرینی شیخ بهایی شرکت‌های دانش‌بنیان و کارآفرینی در شرکت‌های دانش‌بنیان در نظر گرفته شد و مأموریت اصلی این جشنواره نیز فرهنگ‌سازی این مقوله بود و امسال نیز با مشارکت ستاد توسعه فرهنگ علم، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان معاونت علمی ترویج و فرهنگ‌سازی این امر را داریم.

وی بیان کرد: درزمانی که این جشنواره فعالیت خود را آغاز کرد کارآفرینی مبتنی بر علم و فناوری در جامعه شناخته‌شده نبود و جشنواره در معرفی این عرصه نقش بسزایی داشته است، امروز با توجه به عمومی شدن و شناخته شدن این مفهوم، در مأموریت جشنواره تغییر ایجاد کرده‌ایم و مأموریت اصلی این جشنواره را تجمع فعالان حوزه فناوری و نوآوری در نظر گرفته‌ایم، به همین دلیل سرفصل‌های جدید را برای جشنواره در نظر گرفته‌ایم.

کشمیری با اشاره به حمایت‌های ویژه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی گفت: معاونت علمی و فناوری رئیس‌جمهوری ازجمله حامیان اصلی برگزاری این جشنواره محسوب می‌شود، چنانچه در پنج سال گذشته نیز حمایت‌های تأثیرگذاری را از این معاونت دریافت کرده‌ایم، همچنین هرساله تسهیلات قابل‌توجهی از سوی معاونت علمی برای برگزیدگان این جشنواره در نظر گرفته می‌شود.

وی با اشاره به تأثیر جشنواره ملی فن‌ آفرینی شیخ بهایی بر فرآیند تبدیل ایده به محصول، بیان کرد: هم‌نشینی سرمایه‌گذار و صاحب ایده که در این جشنواره باید پررنگ باشد، می‌تواند صاحبان ایده را در مسیر رسیدن به بازار محصول کمک شایانی کند، این نکته‌ای است که در این جشنواره باید بر روی آن تمرکز کرد و به آن امیدوار هستیم.

دوازدهمین جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی ۲۳ تا ۲۵ اردیبهشت‌ماه سال جاری با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در اصفهان برگزار می‌شود.