برپایی اولین رویداد ملی کارآفرینی در مسجدسلیمان

برپایی اولین رویداد ملی کارآفرینی در مسجدسلیمان

نخستین رویداد «فرآفرین» کشور - فراگیری کارآفرینی نوین - توسط جهاد دانشگاهی خوزستان در مسجدسلیمان برگزار می‌شود.

سید رضا علوی، مدیر دفتر تجاری‌سازی فناوری و اشتغال دانش‌آموختگان جهاد دانشگاهی خوزستان با اعلام این خبر اظهار کرد: نخستین رویداد فرآفرین کشور با هدف آموزش فرایند کشف مشتری در عمل، انجام کار تیمی و گسترش ارتباطات کاری از سوی جهاد دانشگاهی خوزستان و به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد مسجدسلیمان عصر سه‌شنبه، ۱۴ اردیبهشت و روز پنجشنبه، ۱۶ اردیبهشت‌ماه برگزار می‌شود.
وی افزود: افراد بسیاری دارای فکر و ایده هستند و تصور می‌کنند که مشتری مرتبط با ایده خود را نیز می‌شناسند و بر مبنای همین تصور نادرست محصولی را تهیه و برای آن تبلیغات می‌کنند. این افراد زمانی متوجه می‌شوند که تصور آن‌ها در مورد مشتری‌های خود نادرست بوده که همه منابع مالی خود را ازدست‌داده‌اند و این‌گونه در کار شکست می‌خورند. رویداد فرآفرین به افراد آموزش می‌دهد که چگونه نیاز مشتری را کشف کنند تا بتوانند محصول را هرچه بهتر به مشتری ارائه دهند.
علوی تصریح کرد: رویداد فرآفرین دی‌ماه سال گذشته با هدف تأکید بر آموزش و اهمیت توجه به مشتری از سوی دفتر تجاری‌سازی فناوری و اشتغال دانش‌آموختگان جهاد دانشگاهی خوزستان طراحی شد و مورد تائید سازمان تجاری‌سازی فناوری و اشتغال دانش‌آموختگان جهاد دانشگاهی (ستفا) در تهران نیز قرار گرفت و قرار شد این طرح به‌صورت پایلوت در استان خوزستان اجرایی و پس‌ازآن از سوی جهاد دانشگاهی در همه استان‌های کشور برگزار شود.
وی با تأکید بر اینکه «فرآفرین» مخفف عبارت «فراگیری کارآفرینی نوین» و «فر» به معنی شکوه، حاوی این پیام است که کارآفرینی، به خلق شکوه و عزت برای کارآفرینان و جامعه می‌انجامد، گفت: آشنایی با مفاهیم اساسی کارآفرینی نوین مانند الگوی مشتری، یک روز از زندگی مشتری، نمودار تأثیر، چشم‌انداز محصول، حداقل محصول قابل‌عرضه و مدل‌های درآمدی از طریق انجام کار علمی بر روی یک پروژه، یادگیری مدیریت تیم، تقسیم‌کار، رهبری، انگیزشی، برنامه‌ریزی، تجربه‌های شیرین و گاهی تلخ کار تیمی، گسترش ارتباطات کاری با مربیان، داوران و سایر شرکت‌کنندگان و همچنین دریافت گواهی شرکت در رویداد از سوی جهاد دانشگاهی ازجمله دستاوردهای شرکت در این رویداد است. همچنین به‌زودی شاهد برگزاری این رویداد در اهواز و دیگر شهرهای استان خوزستان خواهیم بود.