fa-IR
تعریف صحیحی از کارآفرین در ایران وجود ندارد/ دفاتر ارتباط با صنعت دانشگاه‌ها کاربردی نیست
کاندیدای دانشمند نوآور ۲۰۱۴ یونسکو:

تعریف صحیحی از کارآفرین در ایران وجود ندارد/ دفاتر ارتباط با صنعت دانشگاه‌ها کاربردی نیست

کاندیدای دانشمند نوآور ۲۰۱۴ یونسکو گفت: ۵۰ سال است که دفاتر ارتباط با صنعت در دانشگاه‌های کشور فعال شده اما پیشرفت چشمگیری نداشته‌اند.

حسین اختراعی شامگاه دوشنبه در دانشکده فنی شهید محمد منتظری اظهار داشت: ارتباط مستحکمی بین دانشجویان و صنعتگران در حال حاضر وجود ندارد، ما در حال حاضر برای اصلاح ارتباط صنعت با دانشگاه آمده‌ایم اما این امر به‌سادگی نخواهد بود و کمک یکایک شما دانشجویان، اساتید و صنعتگران را می‌طلبد.

کاندیدای دانشمند نوآور ۲۰۱۴ یونسکو افزود: در ایران ارتباط حوزه با صنعت از ابتدا مشکلی نداشته، زمانی که نخستین دانشگاه ایران به درخواست دکتر حسابی ساخته شد نخستین دفاتر ارتباط با صنعت هم ایجاد شد و ۵۰ سال است که این دفاتر به‌نوعی در حال کار کردن هستند اما پیشرفت چشمگیری در این دوره دیده نشده است.

اختراعی درزمینهٔ برترین دانشگاه‌های مرتبط با صنعت گفت: به نظر بنده دانشگاه فنی شهید محمد منتظری بهترین دانشگاه ایران است. دانشجویان این دانشگاه توانستند ارتباط خوبی با صنعت برقرار کنند و در دوران تحصیل و زندگی یاد گرفته‌اند کار کنند، ارتباط‌گیری این جریان مهم فقط و فقط توسط خود دانشجویان باید شکل بگیرد.

وی در تعریف واژه کارآفرین اظهار داشت: به ساده‌ترین شکل ممکن می‌توان کارآفرین را فردی که خلق کار می‌کند دانست، اما در ایران به تعریفی مضحک از کارآفرین رسیده‌ایم و گفته می‌شود فردی که کار می‌کند و ما به او آفرین می‌گوییم که می‌شود کارآفرین.

رئیس انجمن مراکز تحقیق و توسعه خراسان‌رضوی افزود: در کار باید فرصت‌طلب باشید، اگر ایده‌ای در ذهن دارید فرصت برای شما کم است و باید آن را امروز به مرحله اجرا و آزمون‌وخطا برسانید، فردا خیلی دیر است، باید سخت‌کوشی را تمرین کنید و هیچ‌گاه ناامید نشوید، در رشته تخصصی خود انواع دوره‌ها را بگذرانید و دایره معلومات خود را در رشته تخصصی که در آن در حال تحصیل هستید را افزایش دهید، از مرزهایی که برای شما مشخص کرده‌اند پا را فراتر بگذارید و معیارشکن باشید.