رویکرد دانشگاه حرکت به سمت کارآفرینی است

رویکرد دانشگاه حرکت به سمت کارآفرینی است

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان زنجان گفت: رویکرد دانشگاه حرکت از سمت فعالیت‌های پژوهش محور به سمت رشته‌های کارآفرین است.
دکتر یدالله رجائی در آئین نکوداشت مقام معلم در محل سالن علامه طباطبایی واحد زنجان با اشاره به تصویب بودجه امسال دانشگاه در بهمن‌ماه ۹۴ افزود: برنامه راهبردی این دانشگاه از سال ۹۵ تا ۱۴۰۰ در قالب برنامه توسعه شش تدوین شده است.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان زنجان از تدوین افق توسعه دانشگاه در سال ۱۴۱۰ خبر داد و افزود: در تدوین این افق مؤلفه‌های اعم از جایگاه استادان، تعداد رشته‌های تحصیلات تکمیلی، مقالات و مجلات لحاظ شده است.
وی عمده‌ترین سیاست کلان دانشگاه در یک سال گذشته را توجه به شرکت‌های دانش‌بنیان و حرکت از سمت فعالیت‌های پژوهش محور به سمت دانشگاه کارآفرین نام برد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد زنجان تعداد دانشجویان این دانشگاه را سیزده هزار نفر برشمرد و از برنامه‌ریزی برای افزایش این تعداد به پانزده هزار نفر در سال‌های تحصیلی پیش رو خبر داد.
رجائی تعداد رشته‌های تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی زنجان در مقطع کارشناسی ارشد را ۸۱ رشته و تعداد رشته‌های مقطع دکتری را ۲۴ رشته عنوان کرد.
وی بر ضرورت توسعه رشته‌های پزشکی و پرستاری در این دانشگاه تأکید کرد و گفت: در راستای توسعه کمی و کیفی رشته‌های پزشکی با توجه به امکانات و پتانسیل‌های واحد زنجان مجوز راه‌اندازی و تأسیس دانشکده پرستاری و مامایی واحد زنجان صادر و مورد موافقت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی قرار گرفت و به تصویب رسید.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد زنجان به اعمال افزایش ۲۰ درصدی حقوق اعضای هیئت‌علمی دانشگاه از فروردین امسال اشاره و اضافه کرد: در یک سال گذشته حقوق کارکنان دانشگاه به‌صورت نسبی تا ۴۰ درصد افزایش یافته است.