رئیس بنیاد نخبگان یزد خبر داد

مشارکت پنج‌هزار دانش آموز یزدی در طرح ملی شهاب

رئیس بنیاد نخبگان استان یزد با اشاره به‌ضرورت ایجاد زمینه فعالیت نخبگان بومی در استان، گفت: بیش از پنج هزار دانش‌آموز یزدی در طرح ملی شهاب مشارکت دارند.
مصطفی شاه‌نظری  با اشاره به‌ضرورت ایجاد زمینه فعالیت نخبگان بومی در استان، اظهار کرد: بنیاد نخبگان یزد در طول دوره فعالیت خود در استان بیش از ۷۰۰ نفر از نخبگان و مخترعان بومی را شناسایی و تحت پوشش قرار داده است.
وی اجرای طرح ملی شهاب با هدف شناسایی و هدایت استعدادهای برتر دانش‌آموزی را ازجمله اقدامات شاخص بنیاد نخبگان استان یزد دانست و بیان کرد: تاکنون بیش از پنج هزار دانش‌آموز پایه چهارم از ۸۸ مدرسه استان در طرح ملی شهاب شرکت کرده‌اند.
رئیس بنیاد نخبگان استان یزد با اشاره به ظرفیت علمی استان در رشته‌های مختلف علوم تجربی، ‌انسانی و ریاضی، گفت: تشکیل شورای علمی بنیاد نخبگان از دیگر اقدامات انجام‌شده در این بنیاد است که با هدف استفاده از ظرفیت‌های علمی،‌ انسانی و آموزشی بومی در راستای پیشرفت بیش‌ازپیش استان یزد در حال فعالیت است.
وی آموزش راه‌اندازی کسب‌وکارهای نوپا ویژه نخبگان علمی را ضروری دانست و بیان کرد: هدایت، هم‌افزایی و شبکه‌سازی مخترعین و ایده‌پردازان از دیگر اقدامات بنیاد نخبگان یزد و ازجمله ضرورت‌ تدوین برنامه‌های اجرایی در راستای استفاده بهتر از ظرفیت نخبگان در استان است.
شاه‌نظری مشارکت در برگزاری اولین همایش ملی علم و کار، مشارکت در برگزاری همایش گفتمان دینی، مشارکت در برگزاری همایش سرنخ، مشارکت در برگزاری همایش الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت و همکاری در برگزاری نمایشگاه علم تا عمل را از دیگر اقدامات انجام‌شده در سال گذشته دانست و بیان کرد: مشارکت نخبگان نقش مهمی در تحقق شعار امسال ایفا می‌کند.
رئیس بنیاد نخبگان استان یزد با اشاره به‌ضرورت حمایت از راه‌اندازی شرکت‌های دانش‌بنیان در استان، افزود: مشارکت در برگزاری اولین رویداد استارت‌آپ ویکند یزد با هدف توسعه فرهنگ کارآفرینی،‌ آموزش نخبگان و فرهیختگان در راستای ایجاد کسب‌وکارهای جدید و موردنیاز از دیگر اقدامات مؤثر بنیاد نخبگان استان یزد در سال گذشته بوده است.