مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی خراسان شمالی:

دستگاه‌های اقتصادی برنامه جامع کارآفرینی را تدوین کنند

مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی خراسان شمالی گفت: دستگاه‌های اقتصادی استان باید برنامه جامع کارآفرینی را به‌منظور ورود افراد به بازار کار، تدوین کنند.

حسن نوری پیش از ظهر شنبه در همایش تقدیر از افتخارآفرینان جامعه کار و کارگری که با حضور کارگران و مسئولان استانی در تالار حافظ شهرستان بجنورد برگزار شد، اظهار کرد: کارگران همواره در تمامی عرصه‌ها نقش‌آفرین بوده‌اند و در تحقق شعار سال موتور اقدام و عمل هستند.

وی یکی از مشکلات و معضلات عمده در جامعه را بیکاری عنوان کرد و گفت: کارگران بیشترین قشری هستند که با حوادث ناشی از کار، دست‌وپنجه نرم می‌کنند.

نوری افزود: متأسفانه بیشترین جویندگان کار در این استان را فارغ‌التحصیلان بیکار تشکیل می‌دهند که بیشتر آن‌ها فاقد هرگونه مهارتی هستند.

وی گفت: دانشگاه‌ها، استانداری و دستگاه‌های اجرایی مرتبط، باید بازار کار متناسب با رشته‌های تحصیلی دانشجویان فارغ‌التحصیل را فراهم سازند.

مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی خراسان شمالی تأکید کرد: دستگاه‌های اقتصادی استان باید برنامه جامع کارآفرینی در راستای تقویت و اراده افراد به‌ویژه فارغ‌التحصیلان بیکار را تدوین کنند.

وی گفت: با تدوین برنامه جامع کارآفرینی می‌توانیم حرفی برای گفتن در برنامه ششم توسعه داشته باشیم و زمینه حل بخشی از مشکلات را فراهم کنیم.

نوری تصریح کرد: نباید در رفع مشکلات جزیره‌ای عمل کرد، بلکه باید با وحدت و کار گروهی بین مدیران و مسئولان استانی، راهکارهای موردنظر بیش‌ازپیش تقویت شود.