قائم‌مقام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی:

رشد اقتصادی کشور درگرو توسعه کارآفرینی و خلاقیت است

قائم‌مقام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در امور بین‌الملل با بیان اینکه رشد اقتصادی کشور درگرو توسعه کارآفرینی و خلاقیت است گفت: تقویت اشتغال و تولید ماحصل بروز خلاقیت و ایده‌هاست.

محمدتقی حسینی در جشنواره امتنان از کارگران نمونه استان البرز که پیش از ظهر یکشنبه برگزار شد، افزود: پیش‌بینی کارشناسان در سطح دنیا رشد ۵ درصدی اقتصاد ایران در سال جاری است و برای سال‌های آینده بیش از آن را تخمین زده‌اند.

وی افزود: برای تحقق این رشد و توسعه باید فضا برای کارآفرینی و تولید مساعدتر شود و آنچه کارفرمایان و کارگران را آزار می‌دهد را مرتفع کرد.

حسینی با تأکید بر اینکه باید برند ایرانی جای خود را در میان خانواده‌های ایرانی باز کند، گفت: زمانی می‌توانیم این انتظار را از آحاد مردم داشته باشیم که کالای با قیمت مناسب و کیفیت قبل رقابت با نمونه خارجی ارائه کنیم.

قائم‌مقام وزیر تعاون در ادامه همبستگی و اتحاد ایرانیان را مورداشاره قرار داد و گفت: مردم ما با گذر از مشکلات و تنگناهای بزرگ به‌مانند جنگ تحمیلی و تحریم‌های ظالمانه نشان داده‌اند از مقاومت و ایستادگی بالایی برخوردارند و حال باید این روحیه خود را در تولید و اشتغال کشور نشان دهد.

وی به اجرای اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و افزود: اجرای اقتصاد مقاومتی نه به خاطر تحریم‌ها بلکه به‌واسطه این است که اقتصاد کشور را در برابر فشارها و آسیب‌ها مقاوم کند.

حسینی تصریح کرد: حرکت به سمت اقتصاد مقاومتی سبب می‌شود به‌محض آسیب بخشی سایر بخش‌ها به یاری آن بیایند و اقدام به ترمیم کنند و این برای کشور ما می‌تواند سرمنشأ دستاوردهای بزرگی باشد.

قائم‌مقام وزیر تعاون به موضوع اشتغال اتباع بیگانه پرداخت و گفت: در کمیته ساماندهی اتباع خارجی این موضوع به شکل جدی در حال پیگیری و بررسی است و تلاش می‌کنیم فعالیت کارگران خارجی را در کشور را به سمت تعادل و فضای واقعی سوق دهیم.

وی افزود: در برخی بخش‌ها که نیاز به تخصص و توان نیروهای خارجی است می‌توان از این امکان بهره گرفت اما معتقدم تا مادامی‌که نیروی کار داخلی ماهر و توانمند داریم باید اولویت و فضا در اختیار ایرانی‌ها باشد.

حسینی در پایان به مصرف‌گرایی و مشکلات کشور در این بخش پرداخت و گفت: به نظرم در کنار توجه به حل موانع تولید و اشتغال موضوع مدیریت منابع و کنترل مصرف باید در دستور کار جدی همه اقشار جامعه قرار گیرد و کشور را به سمت استانداردها رهنمون کرد.