گوگل برای پرورش استعداد کارکنانش یک مرکز رشد ایده داخلی راه می‌اندازد

گوگل برای پرورش استعداد کارکنانش یک مرکز رشد ایده داخلی راه می‌اندازد

گوگل در نظر دارد نوابغ و استعدادهای خود را موردحمایت ویژه قرار دهد و آن‌طور که در سایت The Information آمده است، این شرکت تلاش دارد نوعی مرکز رشد استارت‌آپ را راه‌اندازی کند.
این مرکز که به‌صورت داخلی «محدوده 120» خوانده می‌شود قرار است فرصتی را برای کارکنان صاحب‌فکر این شرکت و تیم‌های تحت سرپرستی آن‌ها به وجود بیاورد تا ایده‌های خود را با حمایت گوگل و بودجه‌ای که این شرکت به‌عنوان یک سرمایه‌گذار در اختیارشان قرار می‌دهد، رشد دهند.
دان هریسون و بردلی هورویتز که از مدیران عالی‌رتبه گوگل هستند، قرار است سرپرستی این مرکز رشد را بر عهده بگیرند. در حال حاضر جزئیات اندکی در مورد این طرح در دسترس است اما منابع آگاه خبر داده‌اند که تیم‌های علاقه‌مند می‌توانند بعد از تدوین پلن کاری خود به‌صورت تمام‌وقت در داخل این مرکز فعالیت نمایند. بعد از چند ماه (که دقیقاً میزان آن مشخص نشده) تیم‌ها می‌توانند به‌صورت کاملاً مستقل و به‌عنوان یک شرکت مجزا به فعالیتشان ادامه دهند.
بر اساس گزارش سایت The Information غول جستجوگر امیدوار است که این مرکز رشد جریانی از استعدادها را به سمت شرکت‌های دیگر روانه کند. برای مثال این شرکت، چندی پیش رجینا داگن را از دست داد؛ مدیر قدرتمندی که قبلاً سکان هدایت گروه تکنولوژی‌ها و پروژه‌های پیشرفته گوگل را در اختیار داشت و جذب فیس‌بوک شد.
بااین‌همه، اینکه گوگل تا چه اندازه می‌تواند در اجرای ایده خود که همانا پرورش استعداد و حمایت از آن‌ها در این راستاست موفق ظاهر شود مسئله ایست که تصمیم‌گیری در مورد آن به زمان نیاز دارد.