رشد فضای کسب‌وکار در ایران/ فضای کسب‌وکار با ایجاد شرایط جذب سرمایه‌گذار فراهم می‌شود
مدیر پروژه ایجاد بزرگ‌ترین مرکز رشد جهان در فرانسه:

رشد فضای کسب‌وکار در ایران/ فضای کسب‌وکار با ایجاد شرایط جذب سرمایه‌گذار فراهم می‌شود

مدیر پروژه ایجاد بزرگ‌ترین مرکز رشد جهان در فرانسه از پیشرفت‌های فضای کسب‌وکار در کشور ایران خبر داد و گفت: در راستای توسعه فضای کسب‌وکار مهم‌ترین نکته، توجه به جذب سرمایه‌گذاران خارجی است.

رکسانا ورزا در جلسه توسعه چالش‌های کارآفرینی اظهار کرد: فضای کارآفرینی با جذب سرمایه‌گذار توسعه می‌یابد که بخش خصوصی باید با جلب نظر دولت به ایجاد فضای کسب‌وکار با فعالیت استارت‌آپ‌ها در این عرصه پیشگام شود.

وی از برگزاری رویدادهای همه‌ساله برای جذب سرمایه‌گذار با حضور رئیس‌جمهور در فرانسه خبر داد و گفت: این رویدادها با حضور ۱۵۰ سرمایه‌گذار خارجی در راستای جذب سرمایه‌گذار برگزاری می‌شود که حضور رئیس‌جمهور در این برنامه اهمیت موضوع برای دولت را نشان می‌دهد.

مدیر پروژه ایجاد بزرگ‌ترین مرکز رشد جهان در فرانسه بیان کرد: یکی از بزرگ‌ترین فعالیت‌های انجام‌شده در عرصه فضای کسب‌وکار، بردن ۲۰۰ استارت‌آپ به یکی از نمایشگاه‌های الکترونیکی است که این امر در فضای رسانه‌ای جریان‌ساز شد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر کشورهایی در عرصه آموزش تکنولوژی به دانش‌آموزان پیش‌دبستانی اقدام می‌کنند، گفت: برای موفقیت در جامعه جهانی نیازمند ارائه آموزش و کسب اطلاعات در عرصه تکنولوژی هستیم.

ورزا با بیان اینکه آموزش تکنولوژی بدون عمل به آن در حقیقت تلف کردن وقت به شمار می‌رود، گفت: آموزش‌ها باید به‌گونه‌ای باشد که افراد شیوه استفاده از تکنولوژی را با کسب اطلاعات بدانند.

وی با بیان لزوم توجه به استعدادهای بانوان در عرصه ایجاد فضای کسب‌وکار و استارت‌آپ‌ها عنوان کرد: خانم‌های گروهی هستند که درزمینهٔ تکنولوژی توجه زیادی به این قشر نشده است.

مدیر پروژه ایجاد بزرگ‌ترین مرکز رشد جهان در فرانسه با بیان اینکه در کشور فرانسه بانوان فعال در عرصه تکنولوژی بسیار بوده ولی مهندسان و تحصیل‌کردگان این رشته تعدادشان کم است، گفت: این در حالی است که در کشور ایران تعداد تحصیل‌کردگان و مهندسان در مقایسه با فعالان عرصه تکنولوژی بسیار بالا است.‌

وی با اشاره به اینکه فضای کسب‌وکار در فرانسه بسیار شبیه به ایران است، گفت: در هفت سال گذشته که در فرانسه آغاز به فعالیت کردم در آن کشور بودجه اختصاص داده شده به حوزه استارت‌آپ‌ها بسیار کم بود.

ورزا به افزایش توجه دولت فرانسه به فضای کسب‌وکار و استارت‌آپ‌ها اشاره کرد و اضافه کرد: در چند سال گذشته شاهد رشد و توسعه استارت‌آپ‌ها در کشور فرانسه هستیم.

 

لزوم توسعه فعالیت بانوان در عرصه تکنولوژی

وی با بیان اینکه بیشتر دغدغه در عرصه ایجاد فضای کسب‌وکار برای فعالیت بانوان در حوزه تکنولوژی را دارد، گفت: در این راستا نزدیک به سه سال درزمینهٔ استارت‌آپ‌های فرانسه کار کردیم برای سال ۲۰۱۷ در حال حاضر درگیر فعالیت در بزرگ‌ترین استارت‌آپ در این کشور هستیم.

مدیر پروژه ایجاد بزرگ‌ترین مرکز رشد جهان در فرانسه از اقدامات و فعالیت‌های انجام‌شده برای پیشرفت فضای کسب‌وکار خبر داد و گفت: در این راستا شورایی شامل رئیس‌جمهور و وزرای فرانسه برای پیشبرد فعالیت‌ها در عرصه فضای کسب‌وکار نقش دارند.

وی با بیان اینکه کشور فرانسه در سال‌های گذشته برای پیشرو بودن در عرصه فضای کسب‌وکار، موانع فرهنگی را از مسیر خود برداشته است، خاطرنشان کرد: در فرانسه بیشترین بودجه و اعتبار به فعالیت استارت‌آپ‌ها و ایجاد فضای کسب‌وکار اختصاص داده می‌شود.

ورزا با اشاره به فعالیت انجام‌شده در کشور فرانسه در راستای جذب سرمایه‌گذار برای توسعه و پیشبرد فضای کسب‌وکار عنوان کرد: در فرانسه مدرسه‌ای، متعلق به بخش خصوصی در راستای آموزش رایگان کدینگ به دانش‌آموزان ارائه خدمت می‌کند تا زمینه رشد و توسعه تکنولوژی برای نسل‌های آینده فراهم شود.

وی با بیان اینکه در راستای انجام پروژه ایجاد بزرگ‌ترین مرکز رشد جهان در فرانسه سی‌وچهار هزار مترمربع فضا برای تبدیل‌شدن به شتاب‌دهنده اشتغال می‌شود، گفت: امیدواریم با انجام فعالیت‌های لازم در چند سال آینده فرانسه به مرکز مهم درزمینهٔ استارت‌آپ تبدیل شود.

مدیر پروژه ایجاد بزرگ‌ترین مرکز رشد جهان در فرانسه از انجام هزار استارت‌آپ در مرکز ساختمان اختصاص داده شده به اجرای پروژه ایجاد بزرگ‌ترین مرکز رشد جهان در فرانسه خبر داد و گفت: برای فعالیت در این عرصه باید در ابتدا موضوع فعالیت خود را مشخص کرده و سپس به دنبال متخصص در این حوزه باشیم.