بازدید معاون محتوای مرکز ملی فضای مجازی کشور از بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای

بازدید معاون محتوای مرکز ملی فضای مجازی کشور از بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای

معاون محتوای مرکز ملی فضای مجازی کشور از بخش‌های مختلف بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای شامل رده‌بندی سنی بازی‌های رایانه‌ای، نظارت، حمایت و پژوهش بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، امیر خوراکیان، معاون محتوای مرکز ملی فضای مجازی کشور در این بازدید گفت: در حال حاضر کاربری ابزارها عوض‌شده و بهره‏برداری از قالب‌ها متفاوت شده است. به‌عنوان‌مثال، بازی‌ها کاربردی بیش از یک سرگرمی دارند و یکی از چالش‌های حوزه فرهنگ کشور برخورد انفعالی یا برخورد سلبی صرف با آثار منفی این ابزارهاست اما باید نقشه راهی داشته باشیم تا از ظرفیت مثبت موجود استفاده کنیم.

وی افزود: باید بررسی کنیم که مسئله اساسی درزمینهٔ بازی و کلید طلایی حل آن چیست تا بتوانیم بخش عمده‌ای از مسائل را حل کنیم و باید از زاویه دید خانواده‏‏ها و مردم به مسئله نگاه کنیم و نیاز آن‏ها را شناسایی کنیم تا به آن پاسخ دهیم.

معاون محتوای مرکز ملی فضای مجازی اظهار داشت: در حوزه بازی‌های رایانه‌ای تهیه اسناد ٣٠ درصد کار است و ٧٠ درصد اقدامات پس‌ازآن است که ما به دنبال آن و نقش قرارگاهی مرکز هستیم که هدف از این بازدید نیز بررسی ظرفیت، توانایی و آمادگی بنیاد برای اجرای آن ٧٠ درصد است.

گفتنی است؛ در این بازدید مهندس کریمی قدوسی مدیرعامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای به ارائه تحلیلی از وضعیت تولید و مصرف بازی‏های رایانه‏ای در سطح جهان پرداخته و راهبردهای توسعه صنعت و بازار بازی‌های رایانه‌ای در بنیاد موردبررسی قرار گرفت.