تعریف هرم چند وجهی برای خلق فرصت خدمات، اشتغال و کسب و کار
رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران خبر داد:

تعریف هرم چند وجهی برای خلق فرصت خدمات، اشتغال و کسب و کار

زیرساخت های فنی و قانونی به همراه مجوزهای لازم از سوی مچموعه وزارت ارتباطات فراهم شده تا به واسطه آن زمینه خلق فرصت های جدید برای ارائه خدمات، ایجاد اشتغال و توسعه کسب و کارها فراهم شود.

مهندس نصرالله جهانگرد در همایش ICT و تحقق اقتصاد مقاومتی ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: طی سال‌های گذشته، اقدام‌های اساسی برای فراهم کردن زیربنای پیاده‌سازی  اهداف صورت گرفته که از آن جمله می‌توان به سیستم تعامل‌پذیری دولت، کدینگ اطلاعات و مبادله دیتا میان دستگاه‌های دولتی اشاره کرد.

وی با بیان این مطلب که با اقدام‌های صورت گرفته زمینه پیاده‌سازی دولت الکترونیکی بر بستر شبکه ملی اطلاعات فراهم شده است، افزود: همزمان با این اقدام‌ها، موضوع امنیت داده‌ها و پایش آن‌ها بر بستر ارتباطات پرظرفیت کشور نیز در دستور کار قرار گرفت.

معاون وزیر ارتباطات تصریح کرد: از سوی دیگر، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی موضوع تدوین و واگذاری مجوزهای موردنیاز برای ارائه خدمات و شرکت ارتباطات زیرساخت تأمین ارتباطات مادر برای اپراتورها به‌منظور واگذاری دسترسی به متقاضیان از سوی ایشان را در دستور کار خود قرار دادند.

وی خاطرنشان کرد: در این خصوص، سال گذشته، بیش از هفت هزار میلیارد تومان از سوی بخش دولتی و خصوصی در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات سرمایه‌گذاری صورت گرفت که موجب ایجاد بیش از هفتاد هزار شغل در سطح جامعه شد.

رییس سازمان فناوری اطلاعات با اشاره به برنامه‌های سال جاری گفت: توسعه دسترسی‌ها برای ارائه خدمات و توجه به مناطق روستایی و کمتر توسعه‌یافته برای پیاده‌سازی دولت الکترونیکی ازجمله موضوعاتی است که امسال موردتوجه قرار خواهد گرفت.