فرماندار رامسر:

دوره‌های آموزشی کارآفرینی در رامسر برگزار می‌شود

فرماندار رامسر از استقرار قرارگاه اقتصاد مقاومتی در این شهرستان خبر داد و گفت: دوره‌های آموزشی کارآفرینی در این شهرستان برگزار می‌شود.

حسین شعبان‌سروری بعدازظهر امروز در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی، اظهار کرد: شعار سال از سوی رهبر معظم انقلاب به نام اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل نام‌گذاری شد که فعالیت‌ها تبدیل به برنامه عملیاتی شوند و بتوان با کمترین زمان ممکن اما به‌صورت بهینه و با استفاده از چهارچوب‌های رهبری به نتایج قابل‌توجهی دست پیدا کنیم.

فرماندار رامسر با اشاره به استقرار قرارگاه اقتصاد مقاومتی در فرمانداری این شهرستان، افزود: نیاز به پیش‌بینی‎ها و تبادل‌نظر است تا با بومی‌سازی سیاست‌های اقتصاد مقاومتی به‌تناسب ظرفیت‌ها و مزیت‌های شهرستان، به‌دوراز شعار و تبلیغات، اقدامات عملیاتی را برای بهره‌مندی و رسیدن به نتایج مطلوب اجرایی شود.

وی با بیان اینکه محور و ستون فقرات اقتصاد مقاومتی مردم هستند و دولتمردان باید برنامه‌ریزی، هدایت‌گری و سیاست‌گذاری کنند تا اقشار مختلف مردم ترغیب شوند، افزود: بر اساس ظرفیت‌هایی که در شهر و روستا در زمینه‌های مختلف گردشگری، کشاورزی، دامداری و طبیعت‌گردی و... وجود دارد که باید اقدامات بهینه‌ای انجام شود.

شعبان‌سروری با اشاره به وجود ۲۵ رشته صنایع‌دستی در شهرستان از ۷۰ رشته کشوری و رشته نمدمالی که ثبت جهانی شده خبر داد و خاطرنشان کرد: در شهرستان ظرفیت‌های دیگری نیز وجود دارد که باید شناسایی و موردتوجه قرار گیرد.

فرماندار رامسر در پایان گفت: با کارآفرینان هم می‌توان جلسه داشت و حتی از اساتید کارآفرین کشور دعوت کرد تا دوره‌های آموزشی برای علاقه‌مندان به کارآفرینی برگزار شود.

گفتنی است، این مراسم با حضور مدیران ادارات اقتصادی و اداری و جمعی از دهیاران و شوراها برگزار شد.