رئیس دانشگاه پیام نور کهگیلویه و بویراحمد در گفت‌وگو با تسنیم:

دفتر کارآفرینی و نوآوری اجتماعی در دانشگاه پیام نور کهگیلویه و بویراحمد ایجاد می‌شود

رئیس دانشگاه پیام نور کهگیلویه و بویراحمد از ایجاد دفتر کارآفرینی و نوآوری اجتماعی در این دانشگاه در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و دانش‌بنیان خبر داد.

سید علی سراج با بیان اینکه رشته‌های تحصیلات تکمیلی در دانشگاه پیام نور استان توسعه می‌یابد، اظهار داشت: حدود ۵ رشته تحصیلات تکمیلی درزمینهٔ‌های کشاورزی، آب، ادبیات عامیانه و غیره در صورت موافقت وزارت علوم در دانشگاه پیام نور استان ایجاد می‌شود.

وی با بیان اینکه ارتباط بین دانشگاه و صنعت در کهگیلویه و بویراحمد بسیار ضعیف است، بیان کرد: امیدواریم که پارک علم و فناوری و آزمایشگاه‌هایی که مسئولان وعده ایجاد آن‌ها در استان را داده‌اند، هرچه سریع‌تر تأسیس شوند و به کمک اقتصاد دانش‌بنیان و دانشگاه‌های استان بیایند.

رئیس دانشگاه پیام نور کهگیلویه و بویراحمد دانشگاه‌های امروز را نسل سوم خواند و با اشاره به اینکه باید بستر تولید ثروت از ایده در استان فراهم شود، خاطرنشان کرد: دانشگاه‌ها درصورتی‌که بتوانند اقتصاد دانش‌بنیان و تولید ثروت از ایده را در خود بگنجانند، نقش مؤثری در تحقق اقتصاد مقاومتی دارند.

سراج با بیان اینکه دفتر کارآفرینی و نوآوری اجتماعی در دانشگاه پیام نور کهگیلویه و بویراحمد ایجاد می‌شود، تصریح کرد: دانشگاه‌های استان درزمینهٔ اقتصاد دانش‌بنیان فعالیت‌های ابتدایی مانند پژوهشکده گیاهان دارویی را انجام داده‌اند، اما این اقدامات تاکنون به نتیجه نرسیده است.

وی با بیان اینکه دانشگاه‌ها باید به سمت حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان حرکت کنند و دانشگاه پیام نور استان نیز برنامه‌هایی در این راستا در سال اقتصاد مقاومتی اجرا می‌کند، اظهار کرد: دانشگاه پیام نور با دستگاه‌های اجرایی ارتباط برقرار کرده و با استفاده از ظرفیت اعضای هیئت‌علمی خود، نیازهای پژوهشی آن‌ها را برآورده می‌کند.