ضریب موفقیت و پایداری شرکت‌های دانش‌بنیان بیش از هفتاد درصد
رئیس شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان:

ضریب موفقیت و پایداری شرکت‌های دانش‌بنیان بیش از هفتاد درصد

رئیس شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان گفت: ضریب موفقیت و پایداری شرکت‌های دانش‌بنیان بیش از ۷۰ درصد است و هر کارآفرینی در این شرکت‌ها برای ۱۰ تا ۱۵ نفر اشتغال ایجاد می‌کنند.

مهدی کشمیری صبح امروز در دومین نشست هم‌اندیشی برگزیدگان مسابقات ملی مهارت اظهار کرد: الگوی توسعه مراکز رشد و پارک‌های علم و فناوری در اصفهان در شرایط بسیار مطلوبی قرار دارد که طرح جامع شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان با مساحتی بالغ بر ۶۰۰ هکتار طرحی است که از شهرک علمی تحقیقاتی بروکسل گرفته شده و در قسمتی زمین‌های دانشگاه صنعتی اصفهان اجرا شده است.

وی در ادامه افزود: شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان دارای ۱۲ مرکز رشد و دو پارک علم و فناوری است، بیش از ۴۵۰ شرکت دانش‌بنیان ۲ تا ۲۰۰ نفره در این شهرک مشغول به فعالیت هستند که در سال گذشته ۴۷۰ مجموعه داخل شهرک در دسته‌های مختلف رشد مقدماتی داشتند.

رئیس شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان گفت: تاکنون ۱۷۵ استارت آپ کمپانی و ۱۷۰ شرکت در پارک‌های علم و فناوری فعالیت‌های خود را آغاز کرده‌اند که زمینه‌های فعالیت واحدهای فناوری مستقر در مراکز رشد شهرک علمی تحقیقاتی در فناوری اطلاعات و ارتباطات و همچنین ساخت و تولید فراهم شده و شاهد فعالیت‌های چشمگیر آن‌ها بوده‌ایم.

وی با اشاره به آغاز به کار ۷۵ درصد از شرکت‌های دانش‌بنیان شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان خاطر نشان کرد: نزدیک به شش هزار نفر در این شرکت‌ها مشغول به کار هستند که ۸۵ درصد از آن‌ها فارغ‌التحصیلان دانشگاهی در رده‌های مختلف هستند که ۴۵ درصد از آن‌ها را بانوان تشکیل می‌دهند.

کشمیری اذعان داشت: هزینه ایجاد اشتغال برای هر فارغ‌التحصیل دانشگاهی در شهرک علمی و تحقیقاتی چهل میلیون تومان است؛ همچنین ضریب موفقیت و پایداری شرکت‌های دانش‌بنیان بیش از ۷۰ درصد است و هر کارآفرینی در این شرکت‌ها برای ۱۰ تا ۱۵ نفر اشتغال ایجاد می‌کنند.

وی ادامه داد: پارک علمی فناوری فضایی ۵۲۰ هکتاری است که شرکت‌های دانش‌بنیان در آن مستقر می‌شوند که از لحاظ حقوقی مستقل از شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان هستند که وظیفه ما رشد و توسعه کسب‌وکار این شرکت‌هاست.

رئیس شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان عنوان کرد: از ۱۵ سال عملیات اجرایی شهرک علمی تحقیقاتی تاکنون ۴۵۰ شرکت دانش‌بنیان، پنج هزار و هشتصد شغل، هزار و دویست قرارداد تحقیقاتی و یک پایگاه علمی گردشگری جدید ایجاد شده است.