جهانگرد: شرکت‌های دانش‌بنیان در استان زنجان باید فعال شوند

جهانگرد: شرکت‌های دانش‌بنیان در استان زنجان باید فعال شوند

به گزارش خبرنگار مهر، نصرالله جهانگرد قبل از ظهر  پنجشنبه در دیدار با شماری از مسئولان استان زنجان با اشاره به اینکه در منطقه زنجان برای ارتباطات الکترونیکی کسی دچار مشکل نخواهد شد افزود: مشکلات ایجاد مرکز مبادله دیتا حل‌وفصل خواهد شد و برای ترافیک دیتا مرکز داده ای اضافه شکل می‌گیرد.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تصریح کرد: برای انجام اقدامات لازم برای پیشرفت درزمینه آی. تی نیاز به همکاری بخش خصوصی داریم و بسیاری از مراحل درزمینه گسترش آی. تی باید اقتصادی باشد.

جهانگرد با اشاره به اینکه سرمایه‌گذاران بخش خصوصی می‌توانند مشکلات بسیاری در زمینه‌های آی. تی را حل کنند اظهار کرد: درزمینه کسب‌وکار «دیجی کالا» اقدامات خوبی انجام داده است و برای ایجاد اشتغال در استان زنجان می‌تواند مؤثر باشد.

جهانگرد اظهار داشت: با توجه به اینکه زنجان به لحاظ صنعتی و معدنی و برق قطب کشور است باید زمینه‌های نوآوری در این زمینه‌ها در استان موردحمایت قرار گیرد.

معاون وزیر ارتباطات و رییس سازمان فناوری اطلاعات با اشاره به اینکه در استان زنجان پنج پروژه زیرساختی مورد توجه است افزود: قبل از عید در کمیسیونهای دولت برش اختیارات اعلام‌شده است و در اختیار کمیته‌های راهبردی استان قرار خواهد گرفت.

جهانگرد گفت: برای اینکه پیمانکار زودتر کار خود را انجام دهد اختیارات وی به لحاظ حقوقی مشخص می‌شود و در دولت الکترونیک برای  توسعه اشتغال مشارکت و فعالیت‌های بیشتری فراهم خواهد شد.