حمایت از طرح‌های الکترونیک پارک‌های علم و فناوری

رئیس اداره ارزیابی طرح‌های صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیک (صحا)، از حمایت ویژه صحا از ۵۰ طرح الکترونیک شرکت‌های فناور پارک‌های علم و فناوری و مراکز رشد کشور خبر داد.

حسام خانکشی زاده گفت: با هدف اجرای تفاهم‌نامه صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیک (صحا) با وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و در راستای تقویت اقتصاد دانش‌بنیان، صحا ردیف اعتباری ویژه‌ای را برای حمایت از طرح‌های دانش‌بنیان کوچک و شرکت‌های نوپا در سال گذشته در نظر گرفت. بر همین اساس پارک‌های علم و فناوری و مراکز رشد، طرح‌های شرکت‌های مستقر در پارک و مرکز رشد را که در حوزه الکترونیک بودند، به صندوق ارسال کردند.

وی با اشاره به ضرورت حمایت از شرکت‌های فناور خاطرنشان کرد: باوجوداینکه شرکت‌های تولیدی نقش بسزایی در اقتصاد کشور دارند، پشتیبانی از شرکت‌های فناور و حمایت از رشد آن‌ها، زمینه‌ساز توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان در کشور شده و درنهایت بستر اقتصاد دانش‌بنیان را فراهم کند.

رئیس اداره ارزیابی طرح‌های صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیک (صحا)، با اشاره به راه‌اندازی پیشخوان تخصصی پذیرش و ارزیابی طرح‌ها در استان‌ها افزود: به‌منظور تسهیل و تسریع فرایند و با هماهنگی صورت گرفته با مسئولان استان‌های مختلف، چند پیشخوان تخصصی پذیرش و ارزیابی طرح‌ها در پارک‌های علم و فناوری استان‌های فارس، هرمزگان، اردبیل و سمنان با حضور کارشناسان اداره ارزیابی طرح‌های صحا برپا و طرح‌های شرکت‌های فناور موردبررسی قرار گرفتند.

وی با بیان اینکه در این راستا پیشخوان‌های پذیرش و بررسی طرح‌های جشنواره‌های کارآفرینی شریف، جوان خوارزمی و موتورسیکلت برقی شریف در صحا برپا شد، ادامه داد: درنهایت طی این فراخوان تاکنون ۷۵ طرح کوچک الکترونیک از سوی شرکت‌های فناور پارک‌های علم و فناوری و مراکز رشد در صندوق پذیرش شد که از این میان ۵۰ طرح از استان‌های هرمزگان، قزوین، فارس، بوشهر، خراسان شمالی، البرز، همدان و اردبیل پس از ارزیابی‌های فنی و اقتصادی در صحا مصوب و از تسهیلات با شرایط مناسب بهره‌مند شده و خواهند شد.

وی اظهار امیدواری کرد: با توجه به موفقیت طرح و رضایت مسئولان و متقاضیان، در سال جاری طرح‌های بیشتری از سراسر کشور به صحا واصل شود تا حمایت اثربخش از شرکت‌های فناور صورت پذیرد.