نخستین همایش کسب‌وکار نو؛ «سفری از دانشجویی به کارآفرینی»

نخستین همایش کسب‌وکار نو «سفری از دانشجویی به کارآفرینی» ۳۱ فروردین‌ماه با همکاری انجمن علمی دانشجویی کسب‌وکار نو و معاونت فرهنگی دانشگاه شهید چمران اهواز برگزار می‌شود.

این همایش یک‌روزه با رویکرد کارآفرینی و با سخنرانی محمد جامعی مدرس کارآفرینی و مشاور کسب‌وکار و دکتر سید مرتضی افقه استاد اقتصاد دانشگاه شهید چمران اهواز از ساعت ۱۰ الی ۱۳ در تالار دانشکده اقتصاد و علوم اجتماعی این دانشگاه برگزار می‌شود.

سید محمد دانیالی دبیر انجمن علمی دانشجویی کسب‌وکار نو هدف از برگزاری این همایش را آشنایی دانشجویان با مفهوم کارآفرینی دانست و به خبرنگار ایسنا گفت: در همایش کسب‌وکار نو تلاش داریم تا دانشجویان را با دنیایی جدید به نام کارآفرینی آشنا کنیم.

وی اظهار کرد: این همایش به‌صورت اختصاصی به مباحث کارآفرینی می‌پردازد. ویژگی‌های یک کارآفرین؛ چه فردی را کارآفرین می‌نامند و اهمیت کارآفرینی از موضوعاتی که در این همایش مطرح و به چالش کشیده می‌شود.

دانیالی خاطرنشان کرد: در همایش کسب‌وکار نو به دانشجویان آموزش می‌دهیم که برای اجرایی شدن ایده‌های خود چگونه باید فکر کنند و همچنین چگونه ایده‌های قدیمی و از رده خارج‌شده را بازنگری کنند و شاید این همایش تلنگری برای راه‌اندازی کسب‌وکاری مبتنی بر ایده و خلاقیت باشد.

دبیر انجمن علمی دانشجویی کسب‌وکار نو دانشگاه شهید چمران اهواز عنوان کرد: یکی از بزرگ‌ترین اشتباهات جامعه در بحث استارت‌آپ این است که کمتر در خصوص کسب‌وکار استارت‌آپی به گفت‌وگو پرداخته‌ایم و بیشتر به معرفی رویدادها و دور همی‌ها توجه کرده‌ایم که موجب شده است تا معانی و لغات استارت‌آپ را به‌اشتباه تعبیر کنیم اما در این همایش تلاش می‌کنیم تا مفاهیم و آموزش‌های اولیه را برای راه‌اندازی یک کسب‌وکار استارت‌آپی آموزش دهیم.