اشتغال، شبکه‌ ملی اطلاعات و دولت الکترونیکی، سه خواسته رییس‌جمهور
رییس سازمان فناوری‌اطلاعات ایران خبرداد:

اشتغال، شبکه‌ ملی اطلاعات و دولت الکترونیکی، سه خواسته رییس‌جمهور

مهندس نصرالله جهانگرد، در دیدار با کارکنان و مدیران سازمان به مناسبت آغاز سال جدید ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: وزارت ارتباطات نخستین نهادی بود که رییس‌جمهور در سال جدید از آن بازدید و در جریان جزئیات اقدام‌ها، تلاش‌ها و برنامه‌های این وزارتخانه قرار گرفت.

وی افزود: دکتر روحانی در این بازدید از اجرایی شدن بخش اعظمی از تعهدات و قول‌های مسئولان وزارت ارتباطات به مردم تشکر کرد و توصیه‌های خود را در جهت پیشرفت و توسعه ‌این بخش ارائه کردند.

معاون وزیر ارتباطات با اشاره به سابقه فعالیت‌های حوزه مخابرات و ICT در کشور تصریح کرد: سازمان فناوری اطلاعات با توجه به سابقه ۲۰ ساله تشکیل خود، یک سازمان جوان در این بخش محسوب می‌شود که در دوره جدید، فعالیت‌های مشخصی برای آن تعریف شده است.

وی خاطرنشان کرد: بر اساس هدف‌گذاری‌های صورت گرفته در چشم‌انداز ۲۰ ساله کشور، می‌بایست در سطح منطقه رتبه نخست را داشته باشیم و این برنامه‌ریزی در راستای سیاست‌های استراتژیک به‌منظور دفاع از منافع ملی صورت گرفته است.

نصرالله جهانگرد، سازمان فناوری اطلاعات ایران را یک سازمان پیشرو در توسعه اقتصادی و اجتماعی در کشور دانست و گفت: از سوی دولت، دو مأموریت اساسی برای سازمان فناوری اطلاعات ایران تعریف شده است.

وی افزود: بازوی حاکمیتی نظام در حوزه دیتا و توسعه دولت الکترونیکی به‌عنوان هماهنگی و مدیریت کلان تراکنش‌ها و همچنین بازوی توسعه‌ای فناوری اطلاعات، دو مأموریتی است که برای سازمان در نظر گرفته شده که امیدواریم با تلاش همه همکاران متخصص خود با موفقیت اجرایی شود.