مدیر ارشد بازاریابی درآپ‌باکس این شرکت را ترک می‌کند

مدیر ارشد بازاریابی درآپ‌باکس این شرکت را ترک می‌کند

یک منبع آگاه به Business Insider گفته که Julie Herendeen مدیر ارشد بازاریابی شرکت درآپ‌باکس به‌زودی این کمپانی را ترک خواهد کرد. هنوز مشخص نیست که او به چه دلیل و به کدام مقصد از این شرکت خواهد رفت. بر این اساس قرار است سرپرست ارشد بخش عملیات،‌ Dennis Woodside (مدیرعامل سابق موتورولا) به‌طور موقت مسئولیت‌های امور بازاریابی را نیز بر عهده بگیرد تا مدیران بتوانند جایگزینی برای این شخص بیابند.
این جدایی در شرایطی اتفاق می‌افتد که شرکت یادشده به دنبال دو برابر کردن درآمدهای خود در این بازار، از طریق متنوع سازی مشتریان و شیوه‌های کسب درآمد است. برای تحقق این امر آن‌ها برخی ساختارهای مدیریتی را دستخوش تغییر کرده‌اند و تمام بخش‌هایی را که مرتبط با درآمدزایی هستند، تحت مدیریت یکپارچه واحد جدیدی با عنوان «تیم کسب درآمد جهانی» درآورده‌اند. این تیم جدید قرار است تحت مدیریت سرپرست ارشد کسب‌وکار جهانی این شرکت، یعنی Thomas Hansen اداره شود.
Herendeen قبل از آن‌که در سال ۲۰۱۴ به درآپ‌باکس بیاید، چند سالی را به‌عنوان مدیر ارشد امور بازاریابی در کمپانی امنیتی Lookout گذرانده بود. علاوه بر این او سابقه فعالیت در Shutterfly و Yahoo را نیز در کارنامه خود دارد.
گزارش‌ها و بررسی‌های جدید نشان می‌دهد که درآپ‌باکس برای رسیدن به رقم ۱۰ میلیارد دلار درآمدی که از دو سال پیش هدف‌گذاری کرده بود، با مشکل مواجه شده است. در اوایل سال جاری میلادی بود که یکی از سرمایه‌گذاران اصلی این شرکت میزان سرمایه خود را در این کمپانی به نصف کاهش داد.
بااین‌وجود درآپ‌باکس در سالگرد تأسیس خود تلاش کرد با ارائه اعداد و ارقامی نشان دهد که همه‌چیز در جهت بهبود اوضاع پیشرفت می‌رود. بر اساس این آمار حالا این ارائه‌دهنده فضای ذخیره‌سازی ابری بیش از ۵۰۰ میلیون نفر کاربر دارد و حدود ۱۵۰ هزار نفر از آن‌ها حساب ویژه تجاری را برای کسب‌وکارهای خود خریداری کرده‌اند.
آن‌ها همچنین در ماه نوامبر سال قبل از سرویس جدید Dropbox Enterprise با هدف جذب کمپانی‌ها و کسب‌وکارهای بزرگ رونمایی کردند. به‌طور سنتی خدمات ابری درآپ‌باکس بیشتر موردتوجه استارت‌آپ‌ها و شرکت‌های کوچک بوده است. مدیران شرکت مذکور قصد دارند با افزودن ویژگی‌های جدید شرکت‌های بزرگ را نیز به استفاده از خدمات خود ترغیب نمایند.