fa-IR
با فیلترینگ برای کسب‌وکارها دست‌انداز ایجاد نکنید
وزیر ارتباطات در افتتاحیه الکامپ:

با فیلترینگ برای کسب‌وکارها دست‌انداز ایجاد نکنید

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مراسم افتتاحیه نمایشگاه الکامپ خبر داد که تلاش‌هایی را چه در خارج و چه در داخل برای متوقف کردن مسیر توسعه دیجیتالی مشاهده می‌کند.

وی عنوان کرد که در حوزه خارجی، تحریم‌هایی در زمینه فناوری اطلاعات به کسب‌فناوری اطلاعات ایران را منزوی کنند. پیام روشن ما این است که جوانان ایرانی ثابت‌ کرده‌اند پشت هیچ در بسته‌ای نمانده‌اند و نخواهند ماند.»

گروه دومی که به کسب‌وکارهای نوپا ضربه می‌زنند، به گفته جهرمی افرادی هستند که به شکل غیر کارشناسی شده کسب‌وکارها را فیلتر می‌کنند. او در همین رابطه گفت:به گروه‌های داخلی شفاف عرض می‌کنم؛ کِی از اقتصاد و فرایند رانتی به مطلوبیت رسیده‌اید که این بار هم برسید؟ اجازه بدهید جوانان بااستعدادشان، در یک فضای رقابتی، تحول را در کشور رقم بزنند. شاید با شکایت بردن به دادگاه و گرفتن حکم فیلترینگ، به تصور خودتان توانسته باشید دست‌اندازی را ایجاد کنید. اما بدانید که اگر خودتان را با کسب‌وکارهای نوپا تطابق ندهید، یک فرصت بی‌نظیر برای کنار این حوزه بودن را از دست می‌دهید. تحول دیجیتال درهرصورت شکل خواهد گرفت و ناگزیر خواهید بود به این سمت حرکت کنید. تکالیف کشور در حوزه اشتغال هم در همین مسیر قرار دارد. پررنگ کسب‌وکارهای نوپا در این نمایشگاه، همین موضوع را نشان می‌دهد. به گفته رییس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور، امسال فضای استارت‌آپ‌ها در الکام استارز در مقایسه با سال قبل دو برابر شده است.