fa-IR
امکان نام‌نویسی حضوری در «مدرسه کسب‌وکار» خواجه‌نصیر
مدیر مرکز رشد دانشگاه خبر داد

امکان نام‌نویسی حضوری در «مدرسه کسب‌وکار» خواجه‌نصیر

مدیر مرکز رشد دانشگاه خواجه‌نصیرالدین طوسی از شروع ثبت‌نام در مدرسه کسب‌وکار خبر داد و با بیان اینکه نام‌نویسی تا ۶ مرداد ۱۳۹۷ ادامه دارد، اظهار کرد: امکان نام‌نویسی در این مدرسه تابستانی، در نمایشگاه الکامپ و به صورت حضوری فراهم شده است.

حامد ابراهیمی دو محور اصلی تعریف عناوین و سرفصل‌های آموزشی مدرسه کسب‌وکار را توسعه مهارت‌های فردی و مدیریت کسب‌وکارهای دانش‌بنیان‌ عنوان کرد و گفت: برنامه‌های مدرسه در قالب ۱۴ روز کسب‌وکاری تعریف شده است که شامل ۱۸ عنوان دوره تخصصی و ارایه تجربه‌های شرکت‌های موفق، آشنایی با خدمات شتاب‌دهنده‌ها، مراکز رشد، پارک‌های علم و فناوری و نیز بازدید از مراکز کارآفرینی و نوآوری خواهد بود.

او تیپ‌شناسی شخصیتی و شغلی، مهارت و روش‌های حل مساله، ایده‌پردازی  و تفکر خلاق، مهارت تولید محتوا، زبان بدن و اصول مذاکره و روش حرفه‌ای ارایه کسب‌وکار به سرمایه‌گذار را از جمله سرفصل‌های مرتبط با توسعه مهارت‌های فردی مدرسه کسب‌وکار دانست و تشریح کرد: تیم‌سازی، چارت و رفتار سازمانی، اعتبارسنجی ایده و ساخت MVP (حداقل محصول پذیرفتنی)، تحقیقات بازار، خلق مدل کسب‌وکار، بازاریابی دیجیتال، استراتژی قیمت‌گذاری محصول، اصول توسعه محصول، روش‌های ارزش‌گذاری استارت‌آپ‌ها و جذب سرمایه، اصول تنظیم قراردادهای سرمایه‌گذاری، آشنایی با قوانین بیمه و مالیات کسب‌وکارهای نوپا و استراتژی رشد استارت‌آپ‌ها نیز از جمله عناوین آموزشی هستند که در حوزه مدیریت کسب‌وکار مدرسه تدریس می‌شوند.

مدیر مرکز رشد دانشگاه خواجه نصیر خاطرنشان کرد: دوره نخست مدرسه سال گذشته با پذیرش ۳۵ کارآفرین برگزارشده و بازخوردهای بسیار مثبتی را به دنبال داشت. این موضوع باعث آن شد که مدرسه کسب‌وکار ۹۷ با سرفصل‌های به‌مراتب کامل‌تر، با حضور مربیان نام‌آشنای اکوسیستم استارت‌آپی کشور و همین‌طور حجم پذیرش بیشتر برگزار شود.

 

ابراهیمی همچنین از برگزاری دوره «نحوه ارزیابی و آشنایی با مزایا و معافیت‌های دانش‌بنیان» در این مدرسه خبر داد و گفت: برگزاری این دوره در راستای پرداختن به موضوع فرهنگ‌سازی برای فعالیت‌های دانش‌بنیان‌ است.

او با اشاره به اینکه امکان ثبت‌نام حضوری در مدرسه کسب‌وکار در نمایشگاه الکامپ فراهم شده است، زمان برگزاری مدرسه کسب‌وکار خواجه‌نصیر را ۲۲ مرداد الی ۱۵ شهریور ۹۷ اعلام کرد و گفت: علاقه‌مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر و نام‌نویسی تا ۶ مردادماه به وب‌سایت مرکز رشد دانشگاه خواجه نصیر به آدرس roshd.kntu.ac.ir  مراجعه کنند. همچنین امکان نام‌نویسی حضوری در فاصله برگزاری نمایشگاه الکامپ نیز ایجاد شده و علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به غرفه مرکز رشد دانشگاه خواجه نصیر در سالن ١٠ نمایشگاه نسبت به کسب اطلاعات بیشتر و نام‌نویسی اقدام کنند.

مدیر مرکز رشد دانشگاه خواجه نصیر تاکید کرد: برگزاری چنین رویدادهایی در تقویت استارت‌آپ‌ها و کسب‌وکارهای دانش‌بنیان‌ کشور نقش اساسی ایفا می‌کند.

به گزارش ایسنا، «مدرسه کسب‌وکار» خواجه‌نصیرالدین طوسی یک رویداد یک‌ماهه است که با هدف تقویت مهارت‌های کارآفرینان، فعالین استارت‌آپی و توانمندسازی دانشجویان و دانش‌آموختگان برای ورود موفق به بازار کار حرفه‌ای برنامه‌ریزی‌شده است.

 آشنایی با تجربیات شکست و موفقیت استارت‌آپ‌ها، وجهه دیگر این برنامه یک‌ماهه است که باعث اثربخشی ملموس آموزش‌های مدرسه خواهد شد؛ به همین منظور در طول برگزاری مدرسه سخنرانی و بازدیدهای متعددی از مراکز کارآفرینی و مدیران استارت‌آپ‌ها و شتاب‌دهنده‌ها انجام می‌گیرد.