fa-IR
سهم هر استان از رویدادهای استارت‌آپی چقدر است

اینفوگرافیک: نقشه توزیع رویدادهای استارت‌آپی کشور

نقشه توزیع رویدادهای استارت‌آپی کشور منتشر شد. تقویم مرکز کسب‌وکارهای نوپا جامع‌ترین تقویم استارت‌آپی و کارآفرینی کشور است که تلاش شده است همه رویدادهای مرتبط با این حوزه در آن پوشش داده شود. اینفوگرافیک پیش‌رو حاصل نتایج این تقویم به تفکیک استان‌ها در بازه زمانی یک سال از تیرماه ۹۶ تا تیرماه ۹۷ است.

رویدادهای حوزه کارآفرینی یکی از شاخص‌های توسعه زیست‌بوم کارآفرینی است. در این رویدادها می‌توان با گردآوری فعالان حوزه کسب‌وکارهای نوپا در کنار یکدیگر، باعث افزایش مهارت‌های تخصصی، شناسایی فرصت‌های بومی و دسترسی به منابع مشترک بر اساس ظرفیت‌های منطقه‌ شد و همچنین برگزاری چنین برنامه‌هایی، نقش بسیار مهمی در انتقال دانش و تجربه افراد داشته که می‌تواند کاهش هزینه کسب‌وکار و افزایش نرخ موفقیت را در پی داشته باشد.

در این نقشه جهت تحلیل بهتر وضعیت، علاوه بر فراوانی رویدادها از سه شاخص «جمعیت، توسعه فاوا و نرخ مشارکت اقتصادی» نیز استفاده‌شده است. شاخص جمعیت، نشان‌دهنده افراد ساکن در یک محدوده جغرافیایی برحسب میلیون نفر است که امکان تحلیل حجم رویدادها به‌طور سرانه را امکان‌پذیر می‌کند؛ شاخص توسعه فاوا (IDI) شاخص توسعه و پیشرفت ICT در کشورها است. این شاخص از سوی اتحادیه جهانی مخابرات (ITU)‌ ارایه شده و میزان توسعه‌یافتگی ICT را بر مبنای یازده ویژگی ارزیابی کرده و نشان می‌دهد هر منطقه تا چه میزان به‌سوی یک جامعه اطلاعاتی و دیجیتالی درحرکت است که بیشترین مقدار آن می‌تواند عدد ۱۰ باشد. همچنین شاخص نرخ مشارکت اقتصادی نشان می‌دهد چند درصد از جمعیت موردنظر که در سن کار قرار دارند، فعال هستند. جمعیت فعال شامل افرادی است که مشغول به کار بوده یا در جستجوی کار هستند.

برای بهبود آمار و اطلاعات این تقویم، اگر شما هم در شهر خود رویدادی مرتبط با حوزه استارت‌آپی یا کارآفرینی برگزار می‌کنید می‌توانید اطلاعات خود را برای ما ارسال کرده تا در گزارش‌های بعدی، دقت این آمار بیش‌تر شود. برای ارسال اطلاعات رویداد خودتان می‌توانید از صفحه ثبت رویدادها استفاده کرده یا اطلاعات رویداد خود را برای ما به آدرس pr@ictstartups.ir ایمیل کنید.

نقشه توزیع رویدادهای استارت‌آپی کشور
نقشه توزیع رویدادهای استارت‌آپی کشور