fa-IR
حمایت از کسب‌وکارهای نوپای همگرا شتاب می‌گیرد
با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست‌ جمهوری

حمایت از کسب‌وکارهای نوپای همگرا شتاب می‌گیرد

نوپاهای فناوری‌های همگرا عنوان فراخوانی است که توسط مرکز راهبردی فناوری‌های همگرا معاونت علمی منتشر شد.

نوپانا فراخوان نوپاهای فناوری‌های همگرا از اواسط اردیبهشت  ۱۳۹۷، توسط مرکز راهبردی فناوری‌های همگرا معاونت علمی منتشر شد. در این فراخوان شتاب‌دهنده‌ها، مراکز نوآوری و صندوق‌های سرمایه گذاری به عنوان حامیان توسعه کسب‌وکار و فناوری حضور دارند و با  محورهای گوناگونی را مبتنی بر  علاقه‌مندی آن‌ها به جذب استارت‌آپ و سرمایه گذاری بر روی آن‌ها ارایه کرده‌اند. در سوی دیگر استارت آپ‌های این حوزه می‌توانند در زمینه این محورها طرح‌های خود را ارایه دهند.

با توجه به ارتباط فناوری‌های همگرا به حوزه‌های نانو، زیست، ارتباطات و علوم شناختی، ستادهای مرتبط با این فناوری‌ها نیز به عنوان حامی فراخوان در این برنامه حضور دارند. از جمله این ستادها می‌توان به ستاد توسعه فناوری نانو، زیست فناوری، علوم شناختی، مواد و ساخت پیشرفته، انرژی و ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان اشاره کرد.

این فراخوان تا پایان مرداد ۱۳۹۷ آماده پذیرش طرح‌های استارت آپ‌های علاقه‌مند به فعالیت در این حوزه است. علاقه مندان می‌توانند با مراجعه به وبسایت مرکز راهبردی فناوری‌های همگرا در این فراخوان ثبت نام و طرح‌های نوآورانه خود را رسال کنند.

این فراخوان با اهدافی همچون آشناسازی جوانان با فرآیند توسعه فناوری و محصول، شناسایی استارت‌آپ‌های فعال در حوزه فناوری‌های همگرا و معرفی آنها به شتابدهنده‌ها و مراکز حامی توسعه محصول، به هم رسانی فناوران، سرمایه گذاران و توسعه دهندگان کسب‌وکار به منظور تجاری‌سازی محصولات نوآورانه منتشر شده است.

انتشار این فراخوان یک فرصت عالی برای استارت‌آپ‌های حوزه فناوری‌های همگرا است. در این فراخوان استارت‌آپ‌ها این امکان را پیدا می کنند تا با ثبت و معرفی ایده استارت‌آپی خود پس از طی کردن مراحل داوری بتوانند فعالیت خود را در مجموعه‌هایی که حاضرند از آنها حمایت کنند ادامه دهند.