fa-IR
برگزاری سومین رویداد لوپ در بوشهر

برگزاری سومین رویداد لوپ در بوشهر

سومین رویداد لوپ، چهارشنبه ۲۷ تیرماه ۱۳۹۷ در مرکز رشد جامع پارک علم و فناوری خلیج فارس برگزار شد.

این رویداد که با هدف هم‌افزایی و همفکری بین برنامه‌نویسان استان بوشهر برگزار می‌شود بهنام آقاجانی بنیان‌گذار وب‌سایت uncox.com و مدیر شرکت فوژان رسانه و مجتبی ایمانی مدیر توسعه شرکت OVH در فرانسه به‌صورت ویدیو کنفرانس با شرکت‌کنندگان صحبت کردند.

ابتدا آقاجانی در مورد زبان‌ها و شیوه‌های برنامه‌نویسی صحبت کرد و در مورد موضوع «برنامه‌نویس تنبل» توضیحاتی ارایه کرد. او گفت: یک برنامه‌نویس تنبل لزوما دارای دانش پایینی در حوزه کاری خود نیست بلکه به‌دلیل نبود نظم کاری، عدم علاقه و محیط کسب‌وکار نامناسب به این وضعیت دچار شده است.

او افزود: هر برنامه‌نویسی که نتواند خود را به‌روز کند و با تغییرات بسترهای برنامه‌نویسی سازگار کند بدون‌شک به یک برنامه‌نویس تنبل تبدیل خواهد شد.

در ادامه مجتبی ایمانی در مورد شرایط برنامه‌نویسی در خارج از کشور صحبت کرد. ایمانی که سابقه کار در شرکت Technicolor و secure Smart را نیز داشته است، گفت: در اروپا برای برنامه‌‌نویسان شرایط کاری فراوانی فراهم است و تقریبا برنامه‌نویسان به ندرت با مشکلی به‌ نام بیکاری رو‌به‌رو هستند؛ به‌علاوه درآمد برنامه‌نویسان در اروپا در مقایسه با درآمد برنامه‌نویسان داخلی به مراتب بالاتر است.

او افزود: البته باید توجه داشت که آشنایی کافی با زبان‌ کشوری که در آن فعالیت می‌کنید بسیار مهم است و تاثیر به‌سزایی در رشد و ارتقاء موقعیت شما در یک شرکت دارد.

در بخش پایانی ایمانی به سوالات شرکت‌کنندگان پاسخ داد.