fa-IR
نام‌نویسی هوشمند مدارس با نرم‌افزار فرایند ثبت‌نام همکلاسی
توسط شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان صورت گرفت

نام‌نویسی هوشمند مدارس با نرم‌افزار فرایند ثبت‌نام همکلاسی

شرکت دانش‌بنیان راهبرد رایانه رستاک مستقر در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان از جدیدترین زیرسیستم سامانه همکلاسی خود تحت عنوان نرم‌افزار مدیریت ثبت‌نام رونمایی کرد.

سامانه یکپارچه مدیریت مدارس همکلاسی، یک نرم‌افزار مدیریت مدرسه هوشمند قدرتمند و منسجم جهت هوشمندسازی کامل مدارس می‌باشد که تقریبا تمامی جنبه‌های مربوط به فرایند هوشمندسازی را به‌صورت یکجا گردآورده و در اختیار مدیران و مسئولان فناوری مدارس قرار داده است. این سامانه جنبه‌های مختلف یک نرم‌افزار مدیریت مدرسه هوشمند را مدنظر قرار داده و امکانات متعدد و متنوعی را برای دانش‌آموزان و اولیای آن‌ها، مدیران، معلمان و سایر کادر آموزشی و اداری مدرسه فراهم کرده است. درحال‌حاضر سامانه همکلاسی متشکل از نزدیک به ۲۰ زیرسیستم می‌باشد که به‌تازگی از جدیدترین زیرسیستم سامانه که نرم‌افزار مدیریت ثبت‌نام می‌باشد، رونمایی کرده است.

نرم‌افزار مدیریت فرایند ثبت‌نام یک موتور گردش کار ساده و درعین‌حال قدرتمند است که به‌طور اختصاصی ویژه مدارس تعریف شده و مدیریت هر نوع فرایند ثبت‌نام و پیش ثبت‌نام اینترنتی را به‌صورت کامل و منعطف فراهم می‌کند. با استفاده از این نرم‌افزار می‌توان فرایندهایی از قبیل پیش‌ثبت‌نام اینترنتی دانش‌آموزان برای سال تحصیلی جدید، نام‌نویسی برای آزمون‌های علمی، فرهنگی و هنری، استخدام کادر اداری و آموزشی و ثبت‌نام اردوهای تفریحی و غیره را مدیریت نمود. این سیستم ضمن افزایش دقت و سرعت انجام فرایندها و افزایش بهره‌روی، منجر به کاهش اتلاف منابع محدود مدارس نیز خواهد شد.

ازجمله ویژگی‌های اصلی این نرم‌افزار می‌توان به قابلیت طراحی انواع برگه‌های الکترونیکی دریافت و نمایش اطلاعات، پشتیبانی از تمامی مؤلفه‌های استاندارد طراحی فرم، قابلیت ارسال پیامک، ایمیل، ارسال اطلاعات به سایر زیرسیستم‌ها، قابلیت نمایش یا اعمال تغییرات بر اساس شروط خاص، قابلیت پیاده‌سازی انواع قوانین و سیاست‌ها، یکپارچه با سیستم مالی مدارس و متصل به درگاه پرداخت آنلاین، یکپارچه با زیرسیستم مدیریت آموزش، قابلیت ارایه گزارش‌های متنوع و سازگار با تمام مرورگرهای رایج اشاره کرد.

در سامانه همکلاسی، برای تمامی اعضای خانواده مدرسه نقش و جایگاهی در نظر گرفته‌شده است و هر کاربر بسته به نقش او در سیستم می‌تواند از امکانات ویژه تعریف‌شده استفاده کند که این مورد کارایی سامانه را به حداکثر رسانده و ضرورت بهره‌گیری از مزایای آن را برای مدارس بیش‌ازپیش روشن می‌کند.

یکی از قابلیت‌های مهم سامانه همکلاسی، کاربرپسند بودن آن و سادگی تعامل با آن برای کاربران است. به‌طوری‌که تمام کاربران (حتی آن‌هایی که با کامپیوتر و اینترنت آشنایی چندانی ندارند) با کمترین آموزش، می‌توانند به‌خوبی با محیط نرم‌افزار ارتباط برقرار نموده و از امکانات آن حداکثر بهره را ببرند.

شرکت دانش‌بنیان راهبرد رایانه رستاک در مرکز رشد تخصصی ICT شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان مستقر است. این مرکز رشد با همکاری مرکز توانمندسازی و تسهیل‌گری کسب‌وکارهای نوپای فاوا و اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اصفهان وظیفه حمایت بیش از ۸۰ شرکت حوزه فاوا را به عهده دارد.