خط تلفن هزاران کسب‌وکار ایرانی قطع شد

خط تلفن هزاران کسب‌وکار ایرانی قطع شد

در پی مسدود شدن بدون اطلاع خطوط شرکت‌های ارایه‌دهنده خدمات دفتر کار مجازی از عصر امروز، چهارشنبه ۲۰ تیرماه، راه ارتباطی هزاران کسب‌وکار و استارت‌آپ در سراسر کشور قطع شد.

این در حالی است که شرکت‌های ارایه دهنده خدمات دفتر کار مجازی چند سال است با اخذ مجوزهای لازم و تحت نظارت مراجع ذی‌صلاح به رشد کسب‌وکارهای کوچک کمک کرده‌اند.اما بدون اعلام هیچ اخطاری، تمامی خطوط این کسب‌وکارها از روز قطع‌شده است و هیچ مقام مسئولی در وزارت ارتباطات و سایر نهادهای ذی‌ربط نیز پاسخگو نیست.

پیش‌ازاین هم در بهمن‌ماه گذشته ۴ روز به‌صورت ناگهانی خطوط دفاتر کار مجازی قطع شد که با پیگیری‌های بسیار علت مسدودسازی خطوط الزام مخابرات به تدوین قوانین جدید فعالیت‌های دفاتر کار مجازی اعلام شد،بااین‌حال باگذشت نزدیک به ۶ ماه اقدام عملی از سوی مسئولان برای تدوین قوانین جدید صورت نگرفت و بار دیگر استارت‌آپ‌های ایرانی قربانی شفاف نبودن قوانین در این حوزه شدند.

استارت‌آپ‌ها، مشاغل خانگی، مشاوران در حوزه‌های مختلف، فریلنسرها، عرضه‌کنندگان خدمات آنلاین، خرده‌فروشان اینترنتی و همچنین شرکت‌هایی که در شهرستان‌ها فعالیت می‌کنند از مشتریان عمده دفاتر کار مجازی هستند که اکنون با قطع شدن شماره تماس‌هایشان با اختلال جدی در کسب‌وکار خود مواجه هستند.

دفاتر مجازی در سراسر جهان سال‌هاست که به فعالیت رسمی و قانونی خود ادامه می‌دهند و در ایران نیز در راستای  توسعه کارآفرینی، شرکت‌های دانش‌بنیان به این حوزه ورود کرده‌اند و با سرمایه‌گذاری توانسته‌اند مشکلات کارآفرینان جوان را حل کنند.

دفتر کار مجازی در تمام دنیا جایگزینی مناسب برای دفتر کار سنتی است، با دفتر کار مجازی شما می‌توانید بدون نیاز به پرداخت هزینه اجاره‌بها، استخدام کارکنان دفتری و هزینه‌های جاری یک دفتر کار فیزیکی، کسب‌وکار خود را راه‌اندازی کنید و از امکانات مختلف یک دفتر کار همچون شماره تلفن اختصاصی، دورنگار اینترنتی، تلفن گویا، کنفرانس تلفنی و منشی مجازی استفاده کنید.