برگزاری پیش‌رویداد دانش‌آموزی شتاب در جم

برگزاری پیش‌رویداد دانش‌آموزی شتاب در جم

پیش‌رویداد دانش‌آموزی شتاب، سه‌شنبه ۱۹ تیرماه ۱۳۹۷ در شهر جم استان بوشهر برگزار شد.

این برنامه به ابتکار پژوهش‌سرای دانش‌آموزی شهرستان جم در سالن شماره ۲ فرهنگ‌سرای توحید برگزار شد. در این برنامه ابتدا خلیل نیک‌خواه، مدیر اداره آموزش و پرورش شهرستان جم با اشاره به رویکرد این مجموعه به توسعه فرهنگ کارآفرینی در جامعه دانش‌آموزی این شهرستان گفت: امروزه دیگر ظرفیت استخدام دولتی تنها در قالب جذب بخش بسیار کوچکی از فارغ‌التحصیلان دانشگاهی است و برای غلبه بر نرخ بالای بیکاری فعلی و آتی کشور در این بخش راهی جز ترویج فرهنگ کارآفرینی و کمک به تربیت دانش‌آموزان خلاق و ایده‌پرداز نیست.

در ادامه محمدمهدی مزارعی مدیر مرکز رشد جامع پارک علم و فناوری خلیج فارس در مورد حمایت این پارک در برگزاری رویدادهای کارآفرینی در استان توضیحاتی ارایه کرد و گفت: از سال گذشته (۱۳۹۶) پارک علم و فناوری در راستای ترویج فرهنگ کارآفرینی در برگزاری چندین رویداد کارآفرینی و استارت‌آپ ویکند در شهرهای مختلف استان مشارکت داشته است و در سال جاری نیز این روند ادامه خواهد داشت. همچنین امسال علاوه بر اختصاص بخش ایده‌های دانش‌آموزی در این رویدادها، برخی رویدادهای کارآفرینی دانش‌آموزی را مورد حمایت قرار خواهد داد.

در بخش پایانی این رویداد مجتبی نعیم، مدیر پژوهش‌سرای دانش‌آموزی فارابی شهرستان جم درباره نحوه برگزاری این رویداد در مرداد سال جاری توضیحاتی به دانش‌آموزان ارایه کرد.

او گفت: این رویداد در ۳ حوزه محیط زیست، خدمات آموزشی و گردشگری برگزار خواهد شد و این برنامه برای دانش‌آموزان دختر و پسر مقطع دبیرستان دوره اول و دوم شهرستان جم برگزار می‌شود. نعیم افزود: صاحبان ایده باید ایده‌های خود را در قالب فرم طراحی‌شده  حداکثر تا ۱۷ مردادماه ۱۳۹۷ به این پژوهش‌سرا ارسال کنند.