برگزاری رویداد استارت‌آپی برای گردشگری خراسان رضوی

برگزاری رویداد استارت‌آپی برای گردشگری خراسان رضوی

سرپرست معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی از برگزاری رویداد استارت‌آپی در حوزه گردشگری استان خبر داد.

یوسف بیدخوری با اعلام این خبر افزود: برگزاری رویداد‌های استارت‌آپی حوزه گردشگری در استان‌ها از سوی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور سیاست‌گذاری شده که در همین راستا در خراسان رضوی نیز رویداد استارت‌آپی برگزار می‌شود.

او مدت برگزاری رویداد استارت‌آپی را سه روز اعلام کرد و افزود: رویداد استارت‌آپی حوزه گردشگری از ۳۱ مرداد تا ۲ شهریور ۱۳۹۷ برگزارخواهد شد.

سرپرست معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی تصریح کرد: پس از برگزاری این رویداد استارت‌آپی در استان، در مراحل بعدی به صورت ملی و سپس بین‌المللی برگزار خواهد شد.

بیدخوری با بیان این که دانشجویان، استادان دانشگاه و افراد فعال در زمینه استارت‌آپ‌ها می‌توانند در این رویداد فناورانه حوزه گردشگری شرکت کنند، اظهار کرد: از سوی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به عنوان متولی آن، جوایزی به عنوان مشوق برای ایده‌پردازان حوزه گردشگری در نظر گرفته شده است و ۳ ایده برگزیده از بین شرکت‌کنندگان به رقابت‌های ملی استارت‌آپ در مهرماه ۱۳۹۷ در تهران معرفی خواهند شد.

او یادآورشد: هدف از برگزاری این رویداد استارت‌آپی، علمی کردن این صنعت و  اشتغال‌زایی درصنعت گردشگری است و امیدواریم برگزاری رویداد‌های  استارت‌آپی به تسهیل گردشگری و افزایش ورود گردشگر به استان و کشور کمک کند.

بیدخوری درباره شرکت‌کنندگان در برگزاری این رویداد‌ استارت‌آپی گفت: پارک علم و فناوری خراسان رضوی، شهرداری مشهد و دانشگاه فردوسی و دیگر دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی حوزه گردشگری در این رویداد‌ استارت‌آپی مشارکت دارند.