لزوم توجه استارت‌آپ‌ها به ظرفیت‌های گردشگری سمنان
معاون استاندار سمنان عنوان کرد

لزوم توجه استارت‌آپ‌ها به ظرفیت‌های گردشگری سمنان

معاون استاندار سمنان در نشست با فعالان گردشگری استان به میزبانی سالن مدیریت بحران استانداری سمنان ضمن بیان اینکه فعالان گردشگری باید بر ظرفیت‌ها و مزیت‌های استان سمنان متمرکز شوند، گفت: معدن نمک گرمسار، غار مهدی‌شهر و شیر بند دامغان، کویر رضاآباد شاهرود و حاج علی‌قلی دامغان و... هرکدام به‌تنهایی مقصد گردشگری هستند که می‌توان با بهره‌گیری از آن‌ها زمینه حضور گردشگر را در استان فراهم کرد.

حشمت‌الله عسکری، بابیان اینکه هنوز در جای‌جای استان سمنان نقاط ناشناخته‌ای برای گردشگری وجود دارد، افزود: برگزاری رویدادهای معنوی و برپایی نمایشگاه‌ها، راه‌اندازی آموزشگاه‌های گردشگری و استارت‌آپ‌ها می‌تواند این ظرفیت‌های ناشناخته را برای فعالان گردشگری بیشتر معرفی کند.

او بابیان اینکه فعالیت فعالان گردشگری در چهارچوب صنف و تشکل می‌تواند به بهبود شاخص‌های این بخش کمک شایانی کند، اظهار کرد: با توجه به اینکه سمنان ۱۴۰۰ شعار گردشگری استان تعیین‌شده است لذا باید تمام ظرفیت‌ها در راستای تحقق این هدف به کار گرفته شود.

عسگری بابیان اینکه ارایه طرح‌های نوین گردشگری در رونق اقتصادی استان مؤثر است، تصریح کرد: خوشبختانه در استانی زندگی می‌کنیم که از امکانات ریلی، هوایی و ترانزیت بسیار خوبی برخوردار است که همین ظرفیت می‌تواند به تعریف مقصد جدید گردشگری منجر شود که نمونه آن را فروردین‌ امسال با راه‌اندازی قطار بومگردی «تهران -بیابانک- سرخه» به‌وضوح مشاهده کردیم.

او افزود: در مسیر توسعه گردشگری استان در وهله نخست باید مشکلات و دغدغه‌ها شناسایی و برای رفع آن اقدام کرد قطعا با برنامه‌ریزی مناسب می‌توان از مزیت‌های مطلوب استان در راستای کاهش بیکاری و افزایش اشتغال و رونق اقتصادی بهره برد.