برگزاری کارگاه «اصول تشکیل و مدیریت تیم و کار گروهی»
در مرکز توانمند‌سازی و تسهیل‌گری کسب‌وکارهای نوپای آذربایجان شرقی انجام شد

برگزاری کارگاه «اصول تشکیل و مدیریت تیم و کار گروهی»

 کارگاه آموزشی «اصول تشکیل و مدیریت تیم و کار گروهی»شنبه و یکشنبه، ۱۶ و ۱۷ تیرماه ۱۳۹۷ در مرکز توانمند‌سازی و تسهیل‌گری کسب‌وکارهای نوپای فاوا آذربایجان شرقی برگزار شد.

آیدین نامدار، مدرس این کارگاه، به مباحثی ازجمله تعریف تیم و کارگروهی، مفهوم سینرژی(هم‌افزایی) در تیم، نقش رهبران در موفقیت تیم، ویژگی‌های عضو خوب در تیم و چالش‌های پیشِ‌ روی اعضا و مدیران تیم پرداخت.

نامدار گفت: بسیاری از تیم‌ها ممکن است بتوانند فعالیت‌هایی که به عنوان «کار گروهی» انجام می‌دهند را توصیف کنند، اما اغلب آنها درک درستی از آن‌چه که باعث می شود افراد بتوانند در کنار هم کار انجام دهند، ندارند. در واقع عملکرد تک‌‌تک اعضا باید در خدمت گروه باشد. مدیران و کارکنان هر سازمانی همیشه در جستجوی بهترین روش‌ها برای رسیدن به نتایج دلخواه و سود بهتر هستند، اما یک گروه کاری باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد تا به خواسته‌ خود برسند؟

به گفته او، مشخص بودن انتظارات، تعهد، برنامه کار، کنترل و احساسات افراد گروه، همکاری، رهبری  بخشی از ویژگی‌هایی است که معمولا از یک گروه کاری موثر می‌توان انتظار داشت.

در ادامه نامدار به مزیت‌های کار گروهی اشاره کرد و گفت: کار گروهی می‌تواند بهره‌وری بیشتر، افزایش کیفیت کار، تقویت روحیه، کاهش هزینه و اتلاف وقت، تصمیمات کارآمد را به دنبال داشته باشد.

نامدار مفهوم سینرژی را توضیح داد و گفت: هم‌افزایی یا سینرژی معمولا این‌گونه تعریف می‌شود، زمانی که دو یا چند عنصر، جریان یا عامل با هم همکاری داشته باشند معمولا اثری به وجود می‌آید. این اثر از مجموع اثرهایی که هر کدام از آن عناصر جداگانه می‌توانستند به وجود آورند بیشتر است. به عنوان مثال غازها همیشه به حالت حرف V پرواز می‌کنند، این حالت پرواز هوا را شکافته و حرکت آن‌ها را به سوی هدفشان سریع‌تر می‌کند. بعد از طی چند کیلومتر، رهبر جای خود را به قوی‌ترین غاز می‌دهد و آن غاز رهبر تیم می‌شود و به این ترتیب، غازها با پرواز گروهی V شکل، حدود ۷۱ درصد بر میزان قدرت پرواز گروهی، نسبت به پرواز انفرادی می‌افزایند.

نامدار افزود: درگیری و کشمکش‌های میان افراد یک تیم درعین‌حال که می‌تواند ضرر برساند، تجربه خوبی را برای تیم و اعضای آن به ارمغان می‌آورد اما حقیقت این است که غلبه بر درگیری‌ها، اتفاق‌های بزرگی را رقم می‌زند. در این میان، افرادی که در کنار هم در مقابل درگیری‌ها ایستادگی می‌کنند، پیوندی را به وجود می‌آورند که می‌تواند یک کار تیمی بی‌نظیر را تشکیل دهد. حال‌آن‌که یکی از وظایف یک رهبر خوب ایجاد محیطی صمیمانه و درعین‌حال با روحیه همکاری بالا است تا بتواند به پیشرفت تیم خود کمک کند.

او تفاوت رهبر و مدیر را چنین بیان کرد، رهبران افرادی ریسک پذیر، نوآور و تغییر دهنده‌ی بازی هستند. مدیران طبق چارچوب‌ها عمل می‌کنند و تا آخر، آن چارچوب‌ها را حفظ می‌کنند. هر شرکتی به هر دوی این افراد نیاز دارد تا بتواند آهسته و پیوسته به فعالیتش ادامه دهد. عدم مدیریت، باعث می‌شود یک شرکت به سمت ریسک‌های پرخطر برود و در نهایت از تعادل خارج شده و نتواند به اهدافش دست یابد. عدم  حضور فردی با مشخصات یک رهبر انگیزه‌بخش، باعث ایجاد یک فضای راکد و خالی از هر گونه شور و انگیزه می‌شود.  چنین فضایی نیز رفته رفته به ضرر آن شرکت تمام خواهد شد و در ادامه ویژگی های یک رهبر خوب را داشتن اعتماد به نفس، قاطعیت، تشویق(الهام بخشیدن)، مثبت اندیشی و مسئولیت پذیری عنوان کرد.

نامدار در پایان از شکل‌گیری، انقلاب هیجانی تشکیل تیم، تشکیل سازمان، شروع چالش‌های رهبری و فروپاشی به عنوان مراحل تشکیل تا فروپاشی تیم یاد کرد.