fa-IR
معرفی کتاب: ترسیم اهداف عالی با «جادوی فکر بزرگ»

معرفی کتاب: ترسیم اهداف عالی با «جادوی فکر بزرگ»

نویسنده: دیوید جِی. شوارتز

مترجم: مهین خالصی

ناشر: انتشارات نسل نواندیش

نوبت و سال چاپ: چاپ پنجم - ۱۳۹۵

تعداد صفحه: ۳۴۳ صفحه

قطع:  رقعی

مراجعه به وب‌سایت

تعیین اهداف عالی برای خود و فراتر رفتن از آن اهداف، از هر شخصی ساخته نیست. این کار نیازمند داشتن فکری بزرگ و ذهنی خلاق است.

در هر فصل از کتاب «جادوی فکر بزرگ» ۱۰ها فکر، شیوه و اصل سودمند می‌یابید که به شما می‌آموزد نیروی عظیم فکر خود را به کار بگیرید. نویسنده معتقد است که هر فردی می‌تواند با به‌کارگیری نیروی عظیم فکر بزرگ به موفقیت، شادکامی و رضایت از حرفه‌ای که انجام می‌دهد، دست یابد.

در این کتاب شیوه‌هایی برای به کار گرفتن نیروی عظیم فکر ارایه می‌شود و هر شیوه با شرح یک سرگذشت واقعی فوق‌العاده توضیح داده شده است. مخاطب با مطالعه این کتاب نه‌تنها در می‌یابد چه کاری باید انجام دهد؛ بلکه  خواهد توانست در مواجهه با هر موقعیتی اصل درست را به‌کار گیرد.


در بخشی از صفحه ۱۴۸ کتاب «جادوی فکر بزرگ» می‌خوانیم: «نگذارید ایده‌ها فرار کنند. آن‌ها را یادداشت کنید. هر روز تعداد زیادی ایده‌های مفید متولد می‌شوند و به سرعت می‌میرند؛ زیرا روی کاغذ یادداشت نمی‌شوند. وقتی پای نگهداری و پرورش ایده‌های نو به میان می‌آید، حافظه برده‌ای ضعیف است. همیشه یک دفتر یادداشت یا چند کارت کوچک همراه داشته باشید. وقتی ایده‌ای پیدا می‌کنید آن را یادداشت کنید...»

این کتاب در ۱۳ فصل با عنوان‌های «باور کنید می‌توانید موفق شوید و موفق خواهید شد.»، «خود را از بهانه‌تراشی، بیماری افراد ناموفق، نجات دهید»،، «اعتماد‌سازی کنید و ترس را از بین ببرید»، «چگونه بزرگ فکر کنید؟»، «چگونه خلاقانه فکر و آرزو کنیم؟»، «شما همانی هستید که فکر می‌کنید هستید.»، «محیط‌ خود را مدیریت کنید»، «نگرش‌های خود را به حامیان خویش تبدیل کنید»، «راجع به اشخاص درست فکر کنید»، «عادت عمل پیدا کنید»،، «چگونه شکست را به پیروزی تبدیل کنیم؟» «بهره‌گیری از اهداف در پیشرفت موثر است» و «چگونه مانند یک رهبر بیاندیشیم؟» تدوین ‌شده است.