رویداد استارت‌آپ برای صفر کیلومترها

رویداد تکرار نشدنی استارت‌آپ برای صفر کیلومترها با موضوع چگونه ایده‌هایمان را سریع‌تر اجرایی کنیم شنبه ۲۳ تیرماه ۱۳۹۷ با سخنرانی محمد حسینی مقام اول استارت‌آپ ویکند قم و بعضی از توسعه‌دهندگان کسب‌و‌کارهای قم مانند محمدرضا آرحیمی عضو اتاق بازرگانی و بنیان‌گذار موسسه کارآوا٬ سهیل قیصر بنیان‌گذار استارت‌آپ شهر و فعال در استارت‌آپ باسلام٬ علی شکیبی بنیان‌گذار آک‌کالا٬ مهدی رضایی مدیرعامل اولین مرکز مشاوره کارآفرینی قم موسسه آوان و مجتبی میرزایی مدیرعامل شرکت مهندسی شکوه صنعت برگزار می‌شود هم‌چنین عادل طالبی استراتژیست کسب‌و‌کارهای دیجیتال٬ ستاره ایوبی کارشناس ارشد حقوقی استارت‌آپ‌ها٬ هادی شجاری بنیان‌گذار اکسیژن‌ساز و محمد نصری مدیرعامل آریامدتور٬ در ویدئوهای اختصاصی این رویداد صحبت خواهند کرد.

حسینی محتوای این رویداد را این‌چنین بیان کرد: رازهای راه‌اندازی یک استارت‌آپ در ایران که در گوگل و هیچ کتابی نخواهید یافت.

محمدحسینی هدف از برگزاری این رویداد را به این شکل بیان کرد: روزی که در استارت‌آپ ویکند مقام اول را کسب کردیم و زمانی که تصمیم به شروع کار گرفتیم دقیق نمی‌دانستیم در ابتدا باید سراغ چه‌ کاری٬ چه کسی٬ و چه جایی برویم و این باعث شد ایده‌ای که مقام اول را کسب کرده بود بعد از تست‌های فراوان با شکست مواجه شود. اما این آخر راه نبود و ما در نهایت توانستیم با تجربه و پرس‌و‌جو از استارت‌آپ‌ها و افراد موفق یاد بگیریم که کار را به چه صورت پیش ببریم.

حسینی هم‌چنین در ادامه بیان کرد: امروزه خیلی از جوان‌ها به خصوص دانشجوها تب و تاب کارآفرینی و راه‌اندازی استارت‌آپ را دارند این موضوع خوب است اما باید این را بدانند که بدون در نظر گرفتن اول و آخر کار  نمی‌توانند به هدف خود برسند٬ هرچند دانشجویان تقصیری ندارند در دانشگاه‌ها یاد نگرفته‌اند و خارج از دانشگاه نیز کسی قدم‌های اولیه راه‌اندازی یک کسب‌و‌کار استارت‌آپی را به آن‌ها آموزش نداده است.

حسینی افزود: مرتا یک استارت‌آپ آموزشی است و بیشتر روی مهارت‌های یادگیری و توسعه فردی کار می‌کند اما من وظیفه خود دانستم به عنوان فردی که چندین بار شکست را تجربه کرده‌ام تا کسب‌و‌کار را یاد بگیرم٬ سهمی در کمک کردن به جوانانی که در این مسیر نیاز به راهنمایی و مشاوره دارند داشته باشم و برای آن‌ها بسیاری از مفاهیم و اصطلاحاتی که ممکن است با آن‌ها مواجه شوند را توضیح دهم و کمک کنم تا بتوانند ایده‌های خود را سریع‌تر اجرایی کنند.

حسینی در خصوص مخاطبان و شرکت‌کنندگان رویداد بیان کرد: ۸۰ درصد شرکت‌کننده‌ها دانشجویان هستند٬ افرادی که استارت‌آپ دارند نمی‌توانند از این آموزش بهره‌ای ببرند چون ما قدم‌های اولیه تبدیل ایده به پدیده را آموزش خواهیم داد٬ هم‌چنین برای شرکت در این رویداد شرایط سنی و جنسیتی وجود ندارد و فقط کافی است که هر کس ایده‌ای در سر داشته باشد.

حسینی در آخر بیان کرد: پس از این رویداد٬ شبکه‌ای از کارآفرینان استان و دانشجویان تشکیل خواهد شد که در سلسه نشست‌های تجربه‌محور ماهانه به بحث و گفت‌و‌گو خواهند پرداخت.

شرکت‌کنندگان می‌توانند از لینک زیر اقدام به ثبت‌نام کنند:

http://zarinp.al/186718

در غیر این‌صورت علاقه‌مندان می‌توانند ویدئوی این رویداد را با ۵۰ درصد تخفیف در ایام نمایشگاه الکامپ از طریق سایت mertaa.ir یا غرفه مرتا در سالن الکام استارز دریافت کنند.

 

برچسب:

مرتا

استارت‌آپ

کسب‌و‌کار