رتبه‌های برتر «اینوتکس‌ پیچ» راهی «جیتکس» می‌شوند

رتبه‌های برتر «اینوتکس‌ پیچ» راهی «جیتکس» می‌شوند

مدیر فن بازار ملی ایران از حضور ۱۳جزو اکوسیستم نوآوری در هفتمین نمایشگاه فناوری و نوآوری خبر داد و گفت: مرحله نهایی «اینوتکس پیچ» در این نمایشگاه برگزار می‌شود و استارت‌آپ‌های برتر به نمایشگاه «جیتکس» ۲۰۱۸ اعزام می‌شوند.

هفتمین نمایشگاه فناوری و نوآوری(اینوتکس) از ۱۴ تیرماه ۱۳۹۷ آغاز به کار کرد و در مراسم افتتاحیه از لوگوی آن رونمایی شد.

مدیر فن بازار ملی ایران در این مراسم با بیان اینکه این نمایشگاه تا شنبه ۱۶ تیر ادامه دارد، اظهار کرد: این نمایشگاه از سال ۲۰۱۲ با حضور شرکت‌های خارجی آغاز به کار کرد.

اکبر قنبرپور با بیان اینکه از سال ۲۰۱۴ شرکت‌های ایرانی به این نمایشگاه اضافه شد، خاطر نشان کرد: با توجه به رشد سریع اکوسیستم فناوری در کشور، از سال گذشته تصمیم گرفته شد تا استارت‌آپ‌ها و شتاب‌دهنده‌ها در این رویداد فناوری حضور یابند.

او حضور کلیه اجزای اکوسیستم را از ویژگی‌های هفتمین دوره نمایشگاه اینوتکس دانست و یادآور شد: بر این اساس در این نمایشگاه ۱۳ جزو مختلف اکوسیستم نوآوری چون مخترعان، شرکت‌های فناور، VCها و سرمایه‌گذاران مشارکت دارند.

مدیر فن بازار ملی ایران با اشاره به بخش‌های مختلف این دوره از نمایشگاه ایتوتکس، اظهار کرد: در بخش رویدادی این نمایشگاه نشست‌های شبکه‌سازی نوآوری، شهر هوشمند و نشست فناوری‌های حوزه انرژی‌های تجدید پذیر کشورهای D۸ برگزار خواهد شد.

او در عین حال از برگزاری رویداد اینوتکس پیچ در  این نمایشگاه خبر داد و گفت: رقابت اینوتکس پیچ از ماه‌های قبل آغاز شد و مرحله نهایی این آن در این نمایشکاه برگزار می‌شود.

به گفته او استارت‌آپ‌های برتر با همکاری اتاق بازرگانی به  «جیتکس ۲۰۱۸» اعزام خواهند شد.

دبیر اجرایی هفتمین نمایشگاه اینوتکس نشست استارت‌آپ‌ها با سرمایه‌گذاران را از دیگر بخش‌های این نمایشگاه عنوان کرد و گفت: در طی سه روز برگزاری نمایشگاه برای برگزاری ۱۱۰ نشست میان سرمایه گذاران و استارت‌آپ‌ها برنامه‌ریزی شده است.