الزام دریافت شامد برای حضور در جشنواره رسانه‌های دیجیتال

الزام دریافت شامد برای حضور در جشنواره رسانه‌های دیجیتال

سرپرست گروه فرهنگ‌سازی مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال اعلام کرد: جشنواره رسانه‌ای دیجیتال به‌عنوان مهم‌ترین آوردگاه رسانه‌های دیجیتال کشور، معیاری برای سنجش عیار محصولات و خدمات حوزه رسانه‌های دیجیتال کشور است. در این جشنواره آثار تمامی قالب‌های رسانه‌های دیجیتال اعم از تارنما، اپلیکیشن، نرم‌افزار و هنر دیجیتال شرکت می‌کنند و مورد ارزیابی کاربرگی دقیق داوران قرار می‌گیرند.

مجید شفیعی گفت: یازدهمین جشنواره رسانه‌های دیجیتال به‌عنوان جشنواره‌ها به برترین اثر هر جشنواره موضوعی در حوزه رسانه‌های دیجیتال در کشور نشان سرآمد اهدا خواهد کرد. با توجه به برگزاری جشنواره‌های موضوعی در طول سال و نیاز به احصا تمامی جشنواره‌های برگزارشده و شناسایی برترین‌های آن‌ها و تقدیر متمرکز از آن‌ها در آیین اختتام یازدهمین جشنواره رسانه‌های دیجیتال فراخوان طوری منتشر خواهد شد که تا پایان سال ادامه یابد.

او اعلام زمان برگزاری اختتامیه یازدهمین جشنواره رسانه‌های دیجیتال را در اسفندماه یا ابتدای سال بعد را منوط به تصمیم شورای سیاست‌گذاری جشنواره دانست و گفت برای ما فرایند برگزاری مهم‌تر از برگزاری اختتامیه است و قطعا در صورت اجرای درست فرایند دریافت اثر، بررسی و رتبه‌بندی، مراسم شایسته‌ای نیز برگزار خواهد شد.

شفیعی گفت: در خصوص رتبه‌بندی محتوایی نکته‌ای که حایز اهمیت است یافتن برترین محصول و خدمت از نظر کیفی و محتوایی است و رتبه‌بندی محصولات دیجیتال کار بسیار دشواری است که برای تحقق این مهم نیاز به انبوه مخاطب برای بررسی محتوایی آثار است.

او درباره چگونگی امکان رتبه‌بندی محصولات دیجیتال گفت: در حال حاضر این امکان با بهره‌گیری از ظرفیت‌های دبیرخانه‌های تخصصی و اپ‌استورها تا حدودی مهیا شده و انجام خواهد شد و در خصوص سایر شقوق رسانه‌های دیجیتال نیاز به کار مطالعاتی دقیقی است که امکان این بررسی را با کمترین هزینه برای ما مهیا  کند.

شفیعی در خصوص ویژگی‌های آثار و خدمات شرکت‌کننده در جشنواره گفت: جدید بودن آثار و شامددار بودن آن‌ها در فضای مجازی حداقل پارامترها برای ورود به جشنواره است.

او درباه برگزاری آیین اختتامیه این رویداد در مراکز استان‌ها با توجه به برگزاری موفق دوره قبل آن در شهر تبریز گفت: این امکان وجود دارد و درصورتی‌که مرکز استانی توانایی و امکان میزبانی این رویداد ملی را داشته باشد حتما مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

در یازدهمین جشنواره رسانه‌های دیجیتال از برترین آثار و خدمات رسانه‌های دیجیتال با اهدای نشان ملی سرآمد و جایزه مادی و معنوی حمایت خواهد شد.

فراخوان این جشنواره از ابتدای مرداد منتشر خواهد شد و علاقه‌مندان می‌توانند از طریق تارنمای saramad.ir نسبت به معرفی و ثبت اثر خود اقدام کنند.