فراخوان همکاری آموزشی با مرکز کسب‌وکارهای نوپا

فراخوان همکاری آموزشی با مرکز کسب‌وکارهای نوپا

مرکز توانمند‌سازی و تسهیل‌گری کسب‌وکارهای نوپا در نظر دارد با توجه به نیاز زیست‌بوم کارآفرینی، استانداردهای آموزشی راه‌اندازی کسب‌وکارهای نوپا، را در اختیار مراکز آموزشی جهت اجرای دوره‌های آموزشی آنلاین قرار دهد.

به‌همین منظور از تمامی استارت‌آپ‌ها و مجموعه‌هایی که توانایی برگزاری این دوره‌های آموزشی را به صورت آنلاین دارند دعوت به همکاری می‌شود.

این دوره آنلاین توسط «بخش آموزش» مرکز توانمند‌سازی و تسهیل‌گری کسب‌وکارهای نوپا در ۵ بخش و ۱۴ سرفصل طراحی شده است.
مدت زمان دوره‌های آموزشی در حدود ۱۷۰ ساعت در نظر گرفته شده است که شامل ۵ بخش «تشخیص فرصت و پرورش ایده استارت‌آپ»، «شکل‌گیری استارت‌آپ»، «زمینه‌سازی رشد استارت‌آپ»، مدیریت «امور مالی» و «امور حقوقی» است.
انتظار مرکز توانمند‌سازی و تسهیل‌گری کسب‌وکارهای نوپا این است که فراگیران بعد از پایان این دوره آموزشی آنلاین بتواند به دستاورد‌های زیر دست یابند.
۱- به درک صحیحی از صنعت مورد فعالیت خود برسند. مشکلات را شناسایی کنند و ایده خود را پرورش دهند.
۲- به درک صحیحی از مشتریان اولیه خود دست یابد و مشتریان احتمالی خود را شناسایی کنند.
۳- قدم‌های اولیه در طراحی یک محصول مورد نیاز بازار را بردارند.
۴- منطق درآمدزایی و خلق ارزش خود را به تصویر بکشند.
۵- استراتژی‌های ورود به بازار را برای خلق اولین مشتریان مشخص کنند.

لازم به ذکر است که شرکت‌ها و موسسات توانمند و صاحب صلاحیت در برگزاری دوره‌ها طی یک تفاهم‌نامه با سازمان فناوری اطلاعات، می‌توانند به عنوان مجری برگزاری دوره‌های آموزشی در این حوزه اقدام نموده و گواهی نامه‌ها بر اساس استاندارد آموزشی و ارزیابی‌های سازمان و به صورت مشترک صادر خواهد شد.

علاقه‌مندان برای همکاری با مرکز توانمند‌سازی و تسهیل‌گری کسب‌وکارهای نوپا در این زمینه می‌توانند از امروز، ۲۳ تیرماه ۱۳۹۷ تا پایان همین‌ماه رزومه‌ای از سوابق اجرایی خود را در زمینه «آموزش آنلاین» و به ویژه «آموزش آنلاین مهارت‌های راه‌اندازی کسب‌وکارهای نوپا» به پست الکترونیک مرکز توانمند‌سازی و تسهیل‌گری کسب‌وکارهای نوپا ارسال کنند.