fa-IR

برگزاری کارگاه آموزشی مبانی استارت آپ در مرکز رشد انزلی

کارگاه آموزشی مبانی استارت آب صبح یکشنبه دهم تیرماه ۱۳۹۷در مرکز رشد واحدهای فناوری شهرستان انزلی برگزار شد.

صالح سپهری فر، مدرس این دورهکارگاه خود را با این پرسش که استارت آپ چیست شروع کرد، سپس هریک از حاضرین جلسه به بیان پاسخ‌های خود پرداختند. سپس سپهری فر در خصوص شرکت وب ون و دلایل شکست پروژه‌اش صحبت کرد.او دلایل شکست وب ون را گمانه های نادرست درباره مشتریان که مدیران وب ون با یک سری پیش فرضها وارد عمل شدند که متکی به داده های واقعی ناشی از بازخورد از مشتریان نبود و همچنین وب ون به اتکای همین پیش فرض های تایید نشده وارد عمل شد و عملا به جای مشتریان تصمیم گیری کرد. او افزود مدیران وب ون بیشتر توجه خود را به افتتاح شرکت در تاریخ اعلام شده معطوف داشتند.درحاکه تاکید یک کسب و کار نوآور باید بربهبود محصول یا خدمت باشد.

او در ادامه پرسش‌های «مهارت‌های شما چیست؟»، «آیا ایده‌ای در ذهن دارید؟»، «آیا فکر می‌کنید ایده شما توجیه اقتصادی دارد؟» را مطرح کرد و هریک از حاضران کارگاه به‌صورت چالشی به این پرسش‌ها پاسخ دادند.

در انتهای جلسه هریک ازشرکت کنندگان ضمن پرسش از صالح سپهری فر در خصوص آن‌که چگونه ایده‌های خود را به مرحله اجرا بگذارند صحبت کردند.

صالح سپهری فر مترجم ۲۴عنوان کتاب در حوزه مدیریت،کارآفرینی و بازاریابی می باشد. او مدیرعامل شرکت همیاران رشد کارآفرینی سپهر، مستقر در پارک علم و فناوری گیلان می باشد.

کارگاه‌های تیم سازی و بوم کسب‌وکار به ترتیب روزهای ۱۷ و ۲۴ تیرماه در مرکز رشد واحدهای فناوری بندر انزلی برگزار خواهد شد.