fa-IR
معرفی کتاب: کسب‌وکار سودآور با «راهنمای کارآفرینان»

معرفی کتاب: کسب‌وکار سودآور با «راهنمای کارآفرینان»

نویسنده: استیو بلنک - باب دورف

مترجم: سیدرضا علوی

ناشر: سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی

نوبت و سال چاپ: چاپ اول - ۱۳۹۵

تعداد صفحه: ۵۱۲ صفحه

قطع: رقعی

بها: ۴۷‌هزار و ۵۰۰ تومان

توجه به مدل کسب‌و‌کار، بازار و مشتری، نقطه کانونی کارآفرینان و مولفه‌هایی‌اند که سهم زیادی در موفقیت کسب‌وکارها دارند. از این رو، در کسب‌وکارهای نوپا بیشتر بر آن‌ها تمرکز می‌شود.

کتاب «راهنمای کارآفرینان» نیز با محوریت تعیین مدل کسب‌وکار، بازاریابی و شناخت توسعه مشتریان در شرکت‌های نوپا تدوین شده است. سبک نوشتاری این کتاب از پیوستگی در شیوه راهنمایی‌های عملی برخوردار است. تاکید‌های پی‌در پی نویسندگان بر تست محصول در بازار واقعی، اخذ بازخورد، سنجیدن نظرات مشتری و رشد تدریجی کسب‌وکار و توصیه به صبر و شکیبایی کارآفرین و موسسان شرکت‌های دانش‌بنیان از جمله درس‌هایی است که با مطالعه این کتاب می‌آموزید.


نویسنده در بخشی با عنوان «روش مطالعه کتاب» آن را کتابی آموزشی معرفی می‌کند که فرایند راه‌اندازی کسب‌وکاری موفق، سود‌آور و مقیاس‌پذیر را به صورت گام به گام و با جزییات کافی آموزش می‌دهد. برای راه‌اندازی کسب‌وکاری موفق و قابل توسعه، به طور معمول به ۶ تا ۳۰ ماه زمان احتیاج است. کتاب «راهنمای کارآفرینان» در این محدوده زمانی می‌تواند به شما کمک کند.

در بخشی از صفحه ۲۴۰ کتاب می‌خوانیم: «در هنگام صحبت کردن با مشتریان شرکتی چند سوال برای آزمایش کردن پذیرش بپرسید: «اگر نرم‌افزار سازمانی ما رایگان بود، آن را مستقر می‌کردید؟» جدی بودن مشتری بالقوه را بیازمایید. در صورتی که مشتری بر استقرار نرم‌افزار، حتی به صورت رایگان آماده نیست، پیداست که شما با شخص نامناسبی صحبت کرده‌اید...»

کتاب «راهنمای کارآفرینان» در چهار بخش با عنوان‌های «آغاز به کار»، «کشف مشتری»، «اعتبارسنجی مشتری» و «پیوست» تدوین شده است.