fa-IR

نوزدهمین همفکر بوشهر برگزار شد

اصولا رویدادهایی مانند همفکر به شبکه‌سازی اختصاص دارند. دسترسی به منابع، کشف فرصت‌های جدید، تشکیل تیم و سپری کردن اوقات فراغت مهم‌ترین اهداف رویداد‌ همفکر هستند. طبق خبر شما، به نظر می‌رسد فقط آیتم «سپری کردن اوقات فراغت» محقق شده است. اگر موارد دیگری طبق اهداف «همفکر» در این برنامه رخ داد، بنویسید. در غیر این صورت، این خبر برای مخاطب ارزش خبری ندارد. 

نوزدهمین دورهمی همفکر بوشهر، چهارشنبه ۶ تیرماه ۱۳۹۷ در مرکز آموزش و آینده‌پژوهی استانداری بوشهر برگزار شد.

مهمان ویژه این نشست، علیرضا دهقان بنیان‌گذار استارت‌آپ ویار بود. دهقان در ابتدای نشست با اشاره‌ به شعار استارت‌آپ خود یعنی «رایگان غذا بخورید، رایگان کتاب بخوانید و رایگان سفر کنید» گفت: همه ما گاهی اوقات بیش‌ از حد نیاز روزنه‌مان غذا می‌پزیم و ایده راه‌اندازی این کسب‌وکار هم از این موضوع شکل گرفت.

او سپس در مورد کسب‌وکار خود توضیحاتی ارایه کرد و گفت: هر شخص که بخواهد برای بار اول در این طرح شرکت کند، حداقل یک پرس از غذای خود را در اختیار ویار قرار می‌دهد و درعوض یک کتاب به‌صورت رایگان از ویار دریافت می‌کند و شخص پس از مطالعه کتاب آن را به ویار باز می‌گرداند. همچنین کیفیت غذا مورد بررسی قرار گرفته و درصورت مثبت‌بودن کیفیت، آن شخص از دفعات بعد پرس‌های اضافه غذای خود را برای فروش روی ویار بارگذاری می‌کند.

دهقان افزود: هرگاه تعداد خواننده‌های یک کتاب به صد نفر رسید از بین آن‌ها ده نفر با قرعه‌کشی انتخاب و به‌صورت رایگان به سفر خواهند رفت.

در پایان شرکت‌کنندگان در مورد جزییات این استارت‌آپ به بحث و تبادل‌نظر پرداختند و دهقان به سوالات آن‌ها پاسخ داد.

همفکر، بوشهر، ویار، عیرضا دهقان