شرکت‌های دانش‌بنیان زیر چتر دانشگاه زنجان

شرکت‌های دانش‌بنیان زیر چتر دانشگاه زنجان

محسن نجفیان رییس دانشگاه زنجان یکی از مهم‌ترین برنامه‌های سال جاری این دانشگاه را حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان اعلام کرد و گفت: هم‌اکنون این دانشگاه ۲۹ شرکت مستقر در مرکز رشد خود دارد و از برنامه‌های مهم دانشگاه افزایش تعداد این شرکت‌ها است، زیرا اعتقاد داریم تقویت چنین مراکزی باید از دانشگاه‌ها و پارک‌های علم و فناوری آغاز شود.
او اضافه کرد: بر همین اساس سال گذشته ۲ میلیارد ریال اعتبار ستاد اقتصاد‌ مقاومتی استان زنجان برای آماده سازی ۱۴ سوله به‌منظور استقرار شرکت‌های دانش‌بنیان در اختیار دانشگاه قرار داد.
نجفیان تاکید کرد: هم‌اکنون عملیات اجرایی این ۱۴ سوله با سرعت قابل‌توجهی به پیش می‌رود و تلاش می‌شود تا در سال جاری به بهره‌برداری برسد.
رییس دانشگاه زنجان اضافه کرد: مرکز رشد واحدهای فناوری این دانشگاه بیش از ۱۴ سال قدمت دارد و قرار است با قدرت از آن برای افزایش تعداد شرکت‌های دانش‌بنیان حمایت شود. 
ابوالفضل جلیل‌وند معاون پژوهشی دانشگاه زنجان هم ضمن تاکید بر سخنان رییس این دانشگاه گفت: دانشگاه زنجان از ۲ سال قبل مجوز راه‌اندازی مرکز آپا را از وزارت ارتباطات و فناوری‌اطلاعات دریافت کرده است.
ابوالفضل جلیل‌وند این مجوز را فرصتی برای تامین امنیت فضای سایبری استان به کمک شرکت‌های دانش‌بنیان خواند و اعلام کرد: هم‌اکنون متولی این کار، دانشگاه زنجان است و از شرکت‌های دانش‌بنیان فعال در زمینه امنیت شبکه حمایت می‌کند.
او اضافه کرد: در همین زمینه سال گذشته وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، ۱۱ میلیارد ریال حمایت مستقیم از این دانشگاه داشت.