fa-IR
کمک ۴۰ میلیون تومانی درازای ۱۵ درصد سهام استارت‌آپ‌

کمک ۴۰ میلیون تومانی درازای ۱۵ درصد سهام استارت‌آپ‌

حامد ساجدی مدیرعامل یک صندوق جسورانه سرمایه‌گذاری از سرمایه‌گذاری جدید مرکز شتاب‌دهی استارت‌آپی و افزایش میزان سرمایه‌گذاری در بخش استارت‌آپ‌های کشور تا ۲۰ درصد طی سه سال آینده خبر داد.

او توضیح داد: مراکز شتاب‌دهی مراکزی برای کمک به استارت‌آپ‌ها هستند تا مدل‌های کسب‌وکاری خود را برای ورود به بازار پیدا کنند و با کمک مشاوره و مربی‌ با مشکلات آشنا شده و به آن‌ها غلبه کنند.

او گفت: در مراکز شتاب‌دهی، فعالان استارت‌آپی از مرحله شکل‌گیری تا ورود به مرحله ایده، پیش شتاب‌دهی و پروسه شتاب‌دهی همراهی می‌شوند.

ساجدی اظهار کرد: این شتاب‌دهنده استارت‌آپی در حوزه‌های سلامت، آب، سبک زندگی، فین تک و فناوری اطلاعات و ارتباطات فعالیت دارد.

او با اشاره به روند جذب تیم‌های استارت‌آپی در این شتاب‌دهنده، توضیح داد: تیم‌ها بدون محدودیت می‌توانند به این شتاب‌دهنده وارد شوند. تیم‌ها در ابتدا وارد دوره پیش‌شتاب‌دهی یک ماهه می‌شوند و در صورت مستعد و موفق بودن، به دوره ۵ ماهه شتاب‌دهی وارد می‌شوند، پس از این ۶ ماه، اگر تیم همچنان به کار خود ادامه دهد به یک دوره‌ پساشتاب‌دهی و سرمایه‌گذاری خواهد رسید.

این فعال در بخش استارت‌آپی ادامه داد: در این مدت گروه‌ها از ظرفیت مربی و مشاوره استفاده می‌کنند و سرمایه‌گذاری برای هر تیم ۴۰ میلیون تومان طی ۶ ماه درازای ۱۵ درصد از سهام غیرمدیریتی استارت‌آپ است.

ساجدی با بیان اینکه در روند دنیا بسیاری از استارت‌آپ‌ها شکست می‌خورند، گفت: ۷۰ درصد تیم‌های ورودی در دوره‌های قبل هنوز به کسب‌وکار خود ادامه می‌دهند و ۴۰ درصد از تیم‌ها نیز موفق به جذب سرمایه در مراحل بعدی شده‌اند.